بررسی مشکل قطع صدای کامپیوتر

بررسی مشکل قطع صدای کامپیوتر

سلام به شما دوستان گرامی، در اولین مقاله سایت “راهکار من” مراحل مختلف بررسی اشکالاتی که باعث قطع صدای ویندوز میشوند را بررسی میکنیم

عوامل مختلفی میتواند موجب قطع صدای ویندوز شود که در صورت بروز این مشکل باید یک به یک بررسی شوند:

1-اشکال در ابزار پخش صدا مانند بلندگو و هدفون و یا اتصالات این دستگاه ها

2-تنظیمات صدای ویندوز

3-تنظیمات درایور کارت صدا

4-اشکال در نصب درایور سخت افزار صدا

5-اشکال در رجیستری ویندوز یا

6-اشکال در سرویس مربوط به پخش صدای ویندوز

7-اشکال سخت افزاری کارت صدا

در ادامه به بررسی هریک از موارد می پردازیم:

1- اشکال در ابزار پخش صوت و یا اتصالات

اولین موردی که باید مورد بررسی قرار گیرد بلندگوها و اتصالات آنهاست،درصورتیکه به تازگی بلندگوها را جابجا کرده باشید لازم است از اتصال صحیح فیشهای مربوطه مطمئن شوید.همچنین ممکن است بلندگوها مشکل داشته باشد که میتوانید با یک هدفون که به جای بلندگو وصل میکنید موضوع را تست کنید.Sound-01

 

2- تنظیمات صدای ویندوز

ممکن است صدای کامپیوتر روی mute یا حالت سکوت تنظیم شده باشد (شکل مقابل)

در این حالت روی آیکن بلندگوی تسکبار کلیک نمایید تا منوی تنظیم صدا به مانند شکل باز شود:

در این حالت روی آیکن قطع صدا ( مشخص شده با فلش قرمز در شکل فوق) کلیک کنید تا از حالت سکوت (mute) خارج گردد .

 

 

اگر مشکل در این مرحله حل نشود برای دسترسی به منوهای بیشتر روی آیکن بلندگوی تسکبار، راست کلیک نموده و گزینه

playback devices را انتخاب نمایید تا منویی به شکل زیر باز شود:

sound-02

در صورتیکه گزینه speakers به عنوان وسیله پیشفرض(default device) انتخاب نشده باشد(مانند شکل ) روی گزینه speakers راست کلیک کرده و گزینه set as default Device را تیک کنید (روی آن کلیک کنید) یا طبق شکل، اول speakers را انتخاب نمایید و سپس دکمه set default را کلیک کنید.

اگر گزینه speakers را مشاهده نکردید داخل منوی فوق، راست کلیک کرده و مانند شکل گزینه Show Disabled device را تیک کنید (کلیک نمایید) سپس گزینه speaker را که بصورت غیر فعال نمایش داده شده (شکل زیر) کلیک راست نموده و گزینه Enable را انتخاب نموده و سپس طبق دستور العمل قبلی speakers را بعنوان دستگاه پیشفرض انتخاب نمایید.

sound-03

3-تنظیمات نرم افزار (درایور) کارت صدا

ممکن است موضوع مربوط به تنظیمات نرم افزار کارت صدا باشد که در اینصورت باید به نوعی تنظیم شود تا:

اولا:درصورت وصل شدن هدفون به پنل جلوی کیس، خروجی اسپیکر در پنل پشت کیس قطع شود. که در کارتهای صدای مختلف درصورت وجود، این تنظیمات ممکن است اندکی متفاوت باشد. در مثال زیر که مربوط به Realtek میباشد این تنظیم در بخش Advanced setting با عنوان mute the rear output device when a front headphone is plugged in  مشخص شده که مانند شکل زیر باید فعال (تیک خورده)باشد.

  ثانیا:“تشخیص خودکار وصل شدن فیش پنل جلو” ( front-jack detection ) غیر فعال (disable) باشد.

در مثال زیر نمونه این تنظیمات مربوط به Realtek توضیح داده شده است.

ابتدا به روش زیر audio manager را باز کنید:

درصورت نصب بودن درایور مربوطه، آیکن آنرا در تسکبار پیدا خواهید نمود و کافیست روی آن راست کلیک نموده و مانند شکل Sound Manager را انتخاب نمایید تا منوی مربوطه باز شود البته بسته به نوع کارت صدا ممکن است در کامپیوتر شما به شکل دیگری باشد.

 

sound-04

در sound manager گزینه advanced setting (شکل چرخ دنده در تصویر زیر) را پیدا کنید و روی آن کلیک نمایید تا منوی تنظیمات باز شود :

 

sound-05

در منوی تنظیمات مانند شکل زیر گزینه mute the rear output device when a front headphone is plugged in را تیک کنید.

 

sound-06

سپس تنظیمات مربوط به connector setting را که در شکل فوق با فلش مشخص شده را کلیک کنید تا منوی مربوطه طبق شکل زیر باز شود.

در این منو مانند شکل فوق گزینه front-jack detection disable را تیک کنید.و تمای منو ها را ok کنید.

سپس روی آیکن بلندگوی تسکبار، راست کلیک نموده و گزینه playback devices را انتخاب نمایید. تا منوی شکل زیر باز شود.مشاهده خواهید کرد که گزینه speakers فعال میشود و میتوانید تنظیمات مربوطه را طبق توضیحات قبلی انجام دهید.

sound-08

4-اشکال مربوط به نصب درایور کارت صدا

ممکن است پخش نشدن صدا و یا فعال نبودن منوهای مربوط به صدا به علت نصب نبودن کارت صدا باشد معمولا در کامپیوترهای شخصی از کارت صدای یکپارچه با مادربرد یا به اصطلاح Onboard (آن برد) استفاده میشود که در اینصوت درایور مربوط به کارت صدا یا در واقع همان چیپست صدای مادر برد درون دیسک نصب درایورهای مادر برد موجود است و باید از آنجا نصب شود و درصورت جدا بودن کارت صدا ، درایور مربوطه در بسته بندی سخت افزار موجود است یا میتوانید با جستجو کردن نام کارت صدا یا مدل مادر برد ، درایور مربوطه را دانلود و نصب نمایید . و یا جهت اطمینان از نصب صحیح درایور صدا درصورتیکه فایل نصب را در اختیار داشته باشد،ابتدا آنرا از مسیر کنترل پنل حذف کنید، پس از ری استارت ،خود ویندوز بصورت خودکار سخت افزار صدا را شناسایی و نصب می نماید البته با توجه به تنظیمات ویندوز ممکن است پیغامی در این خصوص نمایش داده شود که باید گزینه مناسب را انتخاب نمایید.

در این مرحله اگر صدای ویندوز وصل نشد درایور مخصوص سخت افزار صدا مجدد نصب و ری استارت نموده و تست نمایید.

5-اشکال در رجیستری ویندوز

اگر ایراد از تنظیمات رجیستری ویندوز باشد پیغامی با عنوان “failed to play test tone” نمایش داده میشود.

علل مختلفی ممکن است باعث این مشکل شده باشد مثل نصب برنامه یا حتی پخش یک ویدئوی آنلاین!

برای پی بردن به منشا مشکل در قسمت تنظیمات صدا در کنترل پنل از مسیر Control Panel ->Hardware and Sound روی گزینه Sound کلیک کنید تا پنجره مربوطه به شکل زیر نمایان شود، البته ممکن است در ویندوز شما کمی متفاوت باشه :

sound-12

به ترتیب نمایش داده شده در شکل فوق وارد پنجره Speaker Setup شوید و روی دکمه Test کلیک کنید (شکل زیر)

sound-13

در حالت معمول باید صدای ملودی به ترتیب از هر یک از بلندگوها همزمان با نمایش در تصویر پخش شود ، در صورتی که صدایی شنیده نشود ولی در تصویر مانند شکل زیر حالت پخش صدا نمایش داده شود مشکل از اتصالات و یا سخت افزار اسپیکر می باشد و نه از ویندوز

sound-14

ولی در صورت وجود مشکل در رجیستری ویندوز با خطا به شکل مقابل مواجه خواهید شد:sound-15

ممکن است علامت قطع صدا در تسک بار هم در این حالت نمایش داده شود

اما راه حل این مشکل که به فایلهای رجیستری ویندوز مربوط میشود.

قبل از ادامه کار حتما تا انتها این قسمت از مقاله را مطالعه کنید و مراحل را با دقت انجام دهید و اگر با وجود مراحل گام به گام و تصویری این مقاله نکته ای را متوجه نشدید از شخصی با دانش کامپیوتری بیشتر کمک بگیرید تا با راهنمایی این مقاله کار را انجام دهد و بدون تسلط کافی هرگز دست به کار نشوید.

با استفاده از کلیدهای R+’کلید ویندوز’ یا مسیر start>all programs> accessories>Run وارد برنامه Run بشوید،در کادر مقابل open در پنجره run عبارت regedit را تایپ و اینتر کنید تا برنامه Registry Editor باز بشه  وقتی پنجره Registry Editor باز شد به مسیر زیر بروید :

HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>Microsoft>Ole

و طبق شکل زیر پوشه Ole را استخراج (Export) کنید،فایل استخراج شده با پسوند reg. خواهد بود که لازم است آنرا در جای مناسبی ذخیره کنید تا جهت نصب مجدد در دسترس باشد.

sound-16

توجه : برای توضیحات بیشتر در خصوص کار با برنامه ویرایشگر رجیستری یا Regitry Editor و نحوه استخراج (Export) فایل رجیستری به آموزش تصویری در اینجا مراجعه کنید.

پس از استخراج فایل رجیستری فوق ، کلید رجیستری DefaultLaunchPermission را حذف Delete نمایید (شکل زیر)

sound-17

دقت کنید که فایلهای دیگر را اشتباها تغییر ندهید

اکنون کامپیوتر خود را ری استارت کنید، پس از بالا آمدن ویندوز بررسی کنید که مشکل صدا حل شده یا نه ،سپس فایل رجیستری که استخراج کرده بودید را مجدد نصب یا Import کنید، برای نصب این فایل روی آن دوبار کلیک و سپس yes و بعد ok کنید.

میتوانید فایل زیپ شده Ole را از اینجا دانلود و پس از خارج کردن از حالت زیپ، آنرا به روش فوق نصب نمایید.

6-اشکال در سرویس مربوط به پخش صدای ویندوز

جهت بررسی اشکال احتمالی سرویس صدای ویندوز با فشردن همزمان کلیدهای ویندوز و R وارد برنامه Run شده و در کادر مربوطه کلمه services.msc را تایپ واینتر کنید تا پنجره مربوطه به شکل زیر باز شود:

sound-09

همانطور که در شکل مشخص است سرویسی به نام Windows Audio باید در حل اجرا (Running) و تنظیم جهت اجرای خودکار (Automatic) باشد در غیر اینصورت اگر این سرویس در حال اجرا نباشد در منوی سمت چپ گزینه Restart the service را انتخاب کنید و یا با کلیک روی نام سرویس منویی به شکل زیر باز می شود، همانطور که در شکل مشخص است از لیست بازشونده startup type گزینه Automatic را انتخاب کنید و با استفاده از دکمه Start در این منو ، که در شکل مشخص شده ،سرویس مورد نظر را راه اندازی نمایید و سپس منو را ok کنید و ویندوز را ری استارت نمایید اگر در حالت خودکار سرویس فعال نشد حالت Manual را انتخاب و سرویس را استارت نمایید.

sound-10

همچنین سرویسی به نام plug and play نیز وجود دارد که باید در حالت Running باشد و در غیر اینصورت باید به روش فوق استارت شود.(شکل زیر)

sound-11

جهت بررسی اشکال در رجیستری ویندوز به مقاله مربوطه در اینجا مراجعه فرمایید.

7-ایراد سخت افزاری کارت صدا

در این حالت باید کارت صدا تعمیر و یا تعویض گردد.میتوانید با یک کارت صدا روی اسلات مادر برد موضوع را تست کنید البته این امکان هم وجود داره که اشکال نرم افزاری خارج از توضیحات این مقاله موجب ایجاد مشکل شده باشه!

درصورتیکه با هریک از روشهای فوق مشکل شما حل شد لطفا در بخش دیدگاه ها مشخص کنید. همچنین میتوانید در بخش مربوط به همین موضوع در تالار گفتگوی سایت مشکل خود را مطرح نمایید.

درباره راهکار من

Like(51)Dislike(13)
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

119 دیدگاه

 1. سلام و تشکر از مطلب خوبتون
  من همه روشارو تست کردم ولی مال من گزینه اسپیکرو نداره ترو خدا راه حل بدین

  Like(50)Dislike(13)
 2. آقا منم همون مشکل دارم گزینه اسپیکر تو اون منو ندارم.show disabled devices هم زدم اما بازم گزینه اسپیکر نیومد

  Like(37)Dislike(9)
  1. سلام . این نرم افزار رو دانلود کنید تنها با چند کلیک تموم نرم افزار های لازم از جمله کارت صدا و گرافیک و ... رو نصب میکنه لینک دانلود
   http://soft98.ir/software/drivers/1130-Driverpack-Solution.html

   Like(31)Dislike(6)
 3. سلام .من تازه ویندوزمو عوض کردم ینی باید از درایو ان بورد یه بار وصل کنم...
  من راه هایی که گفتین رو رفتم گزین enable زدم ولی درس نشد

  Like(6)Dislike(3)
  1. سلام این Auto Driver نرم افزار رو دانلود کنید تموم نرم افزار های لازم از جمله کارت صدا و کارت گرافیک همه رو به صورت افلاین نصب میکنه تنها با چند کلیک

   Like(6)Dislike(5)
 4. وقتی روی اسپیکر کلیک راست کردم حواسم نبود وdisable روزدم حالا باید چی کار کنم؟؟؟؟😣😣😣😣😣

  Like(7)Dislike(5)
  1. داخل منوی sound، راست کلیک کرده و گزینه Show Disabled device را تیک کنید سپس گزینه speaker را که بصورت غیر فعال نمایش داده شده کلیک راست نموده و گزینه Enable را انتخاب نمایید

   Like(5)Dislike(5)
 5. سلام
  همه راه حل هارو انجام دادم مشکل تو قسمت 6 است Windows Audio من Running نیست نوشته started نوشته هرکارم میکنمRunning نمیشه چیزایی که گفتین هم انجام دادم در ضمن بیشتر ایکن ها هم همه started هستند حتی plug and play تازه plug and play من نمیشه ریستارتشم کرد گذینش خاموشه بیشتر ایکن ها تو این صفحهstarted هستند اصلا هیچ کدومشون Runningنیستند ویندوز XPنصب بود روش صدا داشت ولی سون نداره چند بارم کل ویندوز رو با دیویدی هایه مختلف هم نصب کردم باز صدا نداره لصفا هرچه سریع تر کمکم کنید ممنون میشم

  Like(7)Dislike(3)
 6. درایور جدید کارت صدا رو نصب کردم باز started نوشتن بازم صدا نداره
  رویه speakers پایین پیش ساعت مسزنم همه صداها نشان میده کار میکنه speakers و مدیا پلییر فقط system sounds کار نمیکنه هر مشکلیه از همینه ممنون میشم کمک کنید باز

  Like(4)Dislike(1)
 7. من در قسمته دوم مشکل دارم روی اسپکرم فلش قرمز باید چکار کنم ممنون میشم کمکم کنید

  Like(3)Dislike(0)
 8. سلام. لپ تاپ من با هدفون مشكلي نداره اما اسپكرهاش صدا ندارند. اين راه ها جواب نداد. چه كنم!

  Like(2)Dislike(3)
 9. سلام.همه مطالبتون خوندم وانجام دادم.اما مشکلم حل نشد!؟:چند روز پیش تبلتم رو نزدیک اسپیکر کامپیوتر بردم که بین تبلت و اسپیکر نویز الکتریکی ایجاد شد یکدفعه صدای کامپیوتر قطع شد،ضمنن اسپیکر روی کامپیوتر دیگه ای امتحان کردم سالم بود.فکر کنم کارت صدا سوخته
  لطفا کمکم کنید ازتون ممنون میشم

  Like(0)Dislike(3)
 10. سلام؛ منم مشکل محمد دارم
  همه راه حل هارو انجام دادم مشکل تو قسمت 6 است Windows Audio من Running نیست نوشته started نوشته هرکارم میکنمRunning نمیشه چیزایی که گفتین هم انجام دادم در ضمن بیشتر ایکن ها هم همه started هستند حتی plug and play تازه plug and play من نمیشه ریستارتشم کرد گذینش خاموشه بیشتر ایکن ها تو این صفحهstarted هستند اصلا هیچ کدومشون Runningنیستند. لطفا راه حلی بدهید.
  متشکر از زحمت بیوقفه تان خداوند حفظتان کند

  Like(10)Dislike(0)
 11. سلام .. کاپیوتر بنده وقتی ویندوزش رو عوض کردم و به ۷ تغییر دادم دیگه خروجی هنزفریش صدا نداره علت چیه؟؟
  ** ممنون میشم کمک کنید***

  Like(3)Dislike(2)
 12. سلام ببخشید ویندوز من فقط ریتم یه اهنگو پخش میکنه ینی فیلم فقط اهنگ پخش میشه

  Like(3)Dislike(0)
  1. سلام
   1-با یک پلیر دیگه تست کنید
   2-در تنظیمات صدا در تسک بار ولوم مربوط به موزیک یا مدیا پلیر را زیاد کنید

   Like(0)Dislike(0)
   1. سلام.داداش من میتونم توی رشته نرم افزار توی این سایت کمکت کنم اگر خواستی با تلگرام با من تماس بگیر عزیز.
    @rapper_3emi

    Like(0)Dislike(0)
    1. سلام دوست عزیز
     اگر مطلب کاربردی از خودت داری و علاقه مند هستی به اسم خودت اینجا عنوان بشه به ایمیل info@rahkareman.ir ارسال کن، بعد از بررسی و تایید، داخل سایت قرار میگیرد.

     Like(0)Dislike(0)
 13. سلام من کامپیوتر به تازگی جابه جا کردم صدا از یک بلندگو ها میاد لطفا کمکم کنید

  Like(3)Dislike(1)
 14. وقتی بر روی گزینه speaker راست کلیک می کنم گزینه set as default device و set default را نمیتوانم انتخاب کنم کمرنگ است

  Like(7)Dislike(1)
 15. سلام من وقتی وارد قسمت sound میشم گزینه های confiugerوspeaker برام غیر فعال هستند .چی کار باید بکنم؟؟؟

  Like(4)Dislike(0)
 16. سلام ممنون از راهنمایی درست وکامل تان مطالب و راه های زیادی را جستجو وامتحان کردم ومطالب شما در رفع مشکل کامل و کارساز بود

  Like(0)Dislike(0)
 17. سلام.
  وقتی ویندوز xp نصب میکنم صدا به خوبی میاد.ولی ویندوز7 ک میزنم صدا کلا نمیاد.با برنامه های مختلف تمامی درایور هامو اپدیت کردم بازم صدا نمیاد.نتونستم درست کنم.لطفا کمکم کنین.مرسی

  Like(2)Dislike(0)
  1. سلام
   باید درایور مخصوص ویندوز 7 رو نصب کنید.
   ضمنا اگر میخواهید ویندوز را ارتقا دهید پیشنهاد میکنم اگر سیستمتون اجازه میده به ویندوز 10 ارتقا بدید چون خیلی از این مشکلات در ویندوز 10 وجود نداره.

   Like(0)Dislike(1)
 18. با سلام. کامپیوتر من صدا داره ولی تو یه جای مشخصی از فیلم و آهنگ ها قطع میشه و تا ریستارت نکنم درست نمیشه.هر بار به اونجای فیلم میرسه قطع میشه مگه اینکه قبل رسیدن به اون قسمت یکم فیلمو بزنم جلوتر.کابل اسپیکرمم به جلوی کیس وصله.نمیشه کاری کنم به پشت کیس وصل بشه؟؟؟؟

  Like(0)Dislike(0)
 19. هیچ کدوم این راه ها برای من جواب نداد!
  از کجا میتونم متوجه بشم که کارت صدا سوخته یا نه؟!

  Like(0)Dislike(0)
  1. داخل دیوایس منیجر یا کنترل پنل ببینید نوشته This device is working properly. یا نه و از همونجا درایور رو آپدیت کنید و یا Unistall و سپس نصب کنید در ضمن در زمان نصب فایل درایور چنانچه سخت افزار به هر دلیلی شناخته نشه پیغام میده.

   Like(1)Dislike(0)
 20. با سلام و خسته نباشید ویندوز من بعد از ۱۵دقیقه صداش فعال میشه همه کار علی هم که گفتین انجام دادم ولی باز مشکلم حل نشده

  Like(1)Dislike(0)
 21. سلام مشکل من پخش صدا فقط از یک باند هست. بطوریکه وقتی فیشهایی که از پشت کیس بوسیله تبدیل
  یک به دو به کارت صدا وصل شده را جابجا میکنم صدای خروجی روی باند ها هم جابجا میشه.
  هردو باند همزمان کار نمیکنند. فیش تبدیل و سیم RF رو هم تعویض کردم. مادر بردم P5Kc ایسوز هست.
  ویندوز هم 7 نسخه 64 بیتی.ممنون میشم اگر راهنمایی فرمائید.
  با سپاس - مرادی

  Like(0)Dislike(1)
  1. سلام مشکل شما و نحوه اتصالات کارت صدا رو دقیق متوجه نشدم اغلب کارت صداها رابط اضافه نیاز ندارند و اینکه اسپیکر هارو جدا تست کردین؟ گاهی اشکال از عدم سازگاری فیش و سوکت مربوطه هست و اگه مقداری فیش روبیرون بکشید دو تا باند وصل میشه.

   Like(1)Dislike(0)
 22. سلام خسته نباشید یکی من اصلا چرخ دنده نداره واسه تنظیم ییک بار خود به خود اومد front ولی الان نیست مادربوردم وصله کامل

  http://s9.picofile.com/file/8299666550/77.jpg

  Like(1)Dislike(0)
 23. سلام آقا ایوالله من مشکلم حل شد الان کامل صدای سیستمم کار میکنه واقعا مرسی

  Like(1)Dislike(0)
 24. من مشکلم اینه که موقعی که اسپیکرمو enable میکنم فلش سمت پایینش قرمزه چیکار کنم

  Like(1)Dislike(0)
 25. سلام من مشکلم وقتیه که اسپیکرمو enable میکنم اون موقع به جای تیک یه فلش قرمز رنگ میاد و من نمیتونم set default کنم

  Like(1)Dislike(0)
  1. سلام، احتمالا اشکال مربوط به نصب درایور کارت صداست
   با تستی که در پست عنوان شده بررسی کنید که ویندوز کارت صدای شما را شناسایی کرده یا نه

   Like(0)Dislike(0)
 26. سلام اقا من مشکلم دارم !
  تمام درایو هارو نصب و اپیدت کردم هیچ مشکلی هم نداره یعنی اسپیکر و هدفون رو میشناسه اما فقط صدای خش خش میاد هیچ چیز دگ نمیاد !!!
  ب سیستم دگ هم وصل کردم اسپیکر و هدفون سالمه اما فقط صدای هش خش میده !!!
  لطفا کمک کنید !!!

  Like(2)Dislike(1)
 27. سلام.
  چن وقته با یکی از یوزر اکانتای کامپیوترم که لاگ آن می کنم یه کادر با عنوان Activation message باز میشه که دقیقا متوجه نمی شم چی می گه اما هر چی هست به کارت صدا ربط داره و هر بار هم که این کادر رو می بندم یا اوکی میدم یا کنسلو میزنم هر بلایی سرش میارم یه کم بعد دوباره ظاهر میشه. لطفا لطفا لطفا راهنمایی بفرمایید
  پیشاپیش از کمک شما متشکرم😊

  Like(1)Dislike(0)
  1. سلام
   احتمالا ویندوز شما نیاز به Activation یا فعال سازی داره
   میتونید از Microsoft toolkit استفاده کنید.

   Like(0)Dislike(0)
 28. سلام ، نیاز به کمکتون داشتم ،متاسفانه لپ تاپ بنده صدای اتصال به یو اس بی و خروج از یو اس بی پخش نمیکنه ولی باقی صداهای سیستمی و غیر از اون پخش میکنه ، یعنی فقط صدای اتصال و عدم اتصال یو اس بی رو پخس نمیکنه ، تمام روش های مختلف رو هم امتحان کردم ولی جواب نداد، لطفا راهنمایی کنید

  Like(0)Dislike(0)
 29. سلام ، نیاز به کمکتون داشتم ،متاسفانه لپ تاپ بنده صدای اتصال به usb و خروج از usb پخش نمیکنه ولی باقی صداهای سیستمی و غیر از اون پخش میکنه ، یعنی فقط صدای اتصال و عدم اتصال usb رو پخس نمیکنه ، تمام روش های مختلف رو هم امتحان کردم ولی جواب نداد،حتی در بخش صداهای سیستم هم که میرم صدای اتصال وجود داره و تست هم میشه کردش و پخش میشه و پخشش هم فعال هست ولی باز هم موقع اتصال کار نمیکنه، لطفا راهنمایی کنید

  Like(0)Dislike(0)
 30. سلام خسته نباشید
  لپ تاپ من هیچ مشکل صدایی نداشت تا اینکه یک سری بازی های رایانه ای روی آن نصب کردم و با کابل HDMI به تلویزیون وصل شدم.بعد از اون دیگه هر موقع که لپ تاپ به HDMI وصل باشه از طریق تلویزیون صدا پخش میشه و به محض اینکه کابل HDMI را از لپ تاپ جدا می کنم دیگه خود لپ تاپ صدایی نداره .
  همه راه حل های نرک افزاری که گفتین رو اعمال کردم ولی جواب نگرفتم.درضمن دکمه Set Default هم در کادر مربوط به Playback Device غیر فعال هست و هیچ شکلی فعال نمیشه.
  مدل لپ تاپ Asus N55s 64بیتی هست.
  لطفا راهنمایی کنید.

  Like(0)Dislike(0)
 31. استاد سیستم ما اصن ایکون speakers رو نداره حتی وقتی show disabled devices رو تیک مزنم :((( چ کنم ؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدین

  Like(1)Dislike(0)
 32. سلام و مرسی برای مقاله.
  مشکل من اینه که تو قسمتی که باید گزینه speakers رو set default کنم؛کلا گزینه اسپیکرز خاموشه و هر کاری میکنم روشن نمیشه.وقتی روش راست کلیک میکنم فقط گزینه disable روشنه و test و set as dfault خاموشن کلا. در قسمت sound فقط (digital audio (s/pdif روشنه. ممنون میشم راهنمایی کنید باید چیکار کنم.از تو مقاله نتونستم مشکل رو متوجه شم

  Like(1)Dislike(0)
 33. ببخشید واس من کنار ایکون بلندگو یه ضبدر هست صداهم کار نمیکنه چیکار کنم درست شه؟

  Like(0)Dislike(0)
 34. سلام سیستم کامپوتر من اینطوری هست که اگر ویندوز 32بیت نصب کنم درست میشه و اگر 64 بیت نصب کنم صداش خراب می شه همچنان من ویندوز 10 انترپرایز استفاده می کنم مشخصات کارت صدا Ess mestro 3pci Audi WDM اگر می شه درایور مخصوص نصب یا راه حل را نشان دهید

  Like(0)Dislike(0)
 35. با سلام لب تاب من مشکل صدا داره . مشکلش وقتیه که وارد بازی میشم صدای بازی بین ۱ دقیقه تا ۳ دقیقه بعد از اجرای بازیه و صدای لب تاب قطع میشه کامل ولی زمانی که صدا قطعه با زدن هنزفری صدا داخل هنزفری میاد این مشکل داخل تمام بازیاست و اگه بخوام صدا برگرده باید لب تاب ری استارت بشه تا بیاد صداش و اگه باهاش باز بازی کنم همین مشکل تکرار میشه . ولی زمانی که فیلم یا موزیک میزارم همچین ایرادی بیش نمیاد اصلا واسش و فقط این مشکل زمان بازی کردن بیش میاد . ممنون اگه راهنمایی کنید.

  Like(0)Dislike(1)
 36. سلام کلیه. ایکون های صدا خاموش و غیر فعالی هستند سی دی کارت ش
  صدا. داخل سی دی رام قرار میدهم شناسایی نمی کند. کارت صدا آن بورد AC97 REALTEK تست از اینترنت دانلود و نصب کردم بازم زمینه های صدا. خاموش است ممنون از همکاری شما

  Like(0)Dislike(0)
  1. سلام
   ویندوز 10 مشکلات کمتری با سخت افزار داره
   همچنین با برنامه های تست سخت افزار میتونید سخت افزار صدا رو تست کنید.

   Like(0)Dislike(1)
 37. سلام صدا کامپیوتر من وصله ولی وقتی میخوام فیلم ببینم قطع میشه ولی برای بازی وصله

  Like(0)Dislike(0)
 38. سلام.
  روی اسپیکر من زده not plugged in یعنی وصل نیست
  و گزینه enable نداره.مشکل از کابل ها هست؟

  Like(0)Dislike(0)
 39. سلام خواهشا اگه بلدین جواب بدین
  من اسپیکرام و ویندوزم(که7)ودرایورپکام هم نصب،منتهی وقتی روی ایکون صدا گزینه PLAYBACK DEVICESرو می زنم و بعد روی اسپیکر راست کلیک می کنمو گزینهPROPERTIESرو می زنم،در قسمت JACK INFORMATIONنوشتهNO JACK INFORMATION AVALABLE!!!!
  خواهشا کمک

  Like(0)Dislike(0)
 40. سلام وقتتون بخیر، خسته نباشید
  لپ تاپ بنده مدل ایسوس n552 vw هست، ویندوز 10،اسپیکر سمت راستش از کار افتاده، البته اینو هم اضافه کنم که لپ تاپم چندماه کاره، شک دارم سخت افزاری باشه، درایورا رو چک کردیم، اپدیت کردیم اما نشد، روی ایکون صدا، راست کلیک میکنم، اشکال زدایی، مراحل رو ک طی میکنم، ی علامت زرد تعجب میاد، ترجمه کردم کارت صدای عمومی هست، نمیدونم چیه
  لطفا راهنماییم کنید، اگه سخت افزار هست، اسپیکر چپ کار میکنه،
  دوس ندارم باز بشه لپ تاپم حیفه،
  کمکم کنید ممنونتون میشم،
  با تشکر از زحمات بیکرانتون...
  منتظر جوابتون هستم

  Like(0)Dislike(0)
  1. سلام
   دو نکته :
   1-اگر اشکال از تنظیمات یا درایور باشه ممکنه در دیگر خروجی های صدا مثل هدفون یا خروجی auxو یا خروجی اسپیکر هم همین مشکل تک کاناله بودن صدا وجود داشته باشه که باید تست کنید.
   2- در تنظیمات کارت صدا ، خروجی رو از حالت استریو (2 باند) خارج و روی 5.1 قرار بدین در این حالت اگر اسپیکر سالم باشه و اشکال از جای دیگری باشه صداش در میاد.

   Like(0)Dislike(0)
 41. سلام من اصلا این گزینه را ندارم وندیدمش sound manager باید چکار کنم؟؟؟؟
  صداهای موزیک هم خیلی بد پخش میشه لطفا هر کی میدونه بهم بگه

  Like(1)Dislike(0)
 42. نوکرممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم

  Like(0)Dislike(0)
 43. سلام من همه رو امتجان کردم اما صدا نداره بازم لبتاب من خودش بلندگو داره و نیازی ب بلندگو جداگانه نیست اما هر وقت میزنم رو صدا هیچی پخش نمیشه فقط صدای خش خش یکمی میاد

  Like(0)Dislike(0)
 44. من play back کامپیوترم هیچی نیست و من باید چه کار. کنم خودمم موندم به نظر شما باید چه کارکنم

  Like(0)Dislike(0)
 45. سلام
  تموم این راه حل ها واسم جواب نداد.
  مشکل من اینه که کنار علامت اسپیکر داخل بخش playback بجای تیک سبز یه فلش قرمز هست
  اسپیکر هم سالمه امکانش هست مشکل از اتصالات داخلش باشه؟
  لطفا راهنمایی کنید

  Like(1)Dislike(0)
  1. سلام، مشکل شما به احتمال زیاد نرم افزاری و یا مربوط به تنظیمات هست و نمایش قطع بودن صدا توسط ویندوز به این شکل که گفتید به اتصالات نمیتونه مربوط بشه ، مگر اینکه کارت صدا آسیب دیده باشه که اون هم خیلی بعیده چون غیر از سیستم های حرفه ای ، کارت صدا درواقع یک چیپ روی مادربرد هست که نسبت به قطعات دیگه عمر طولانی تری داره ، مگر اینکه ولتاژ نا متعارفی از طریق ورودی و خروجی صدا واردش بشه.

   Like(0)Dislike(0)
 46. سلام وقتتون به خیر
  خدا خیرتون بده . واقعا آموزش عالیی دادین . من تو سایت ها ایرانی هرچی گشتم راهنمایی مثه شما نبود و طبق معممول به خودم فحش دادم که چرا از اول نرفتم سایت های زبان اصلی را بخونم که اطلاعات کاملی دارند . معمولا اول فارسی سرچ میکنم که کارم زود راه بیفته که نمیفته !!!
  واسه آخرین بار گفتم بذار یه سرچ دیگه بکنم که سایت شما را اورد
  مشکل من مربوط به رجیستری بود
  و حل شد .
  بازم خدا خیرتون بده .
  فقط بهتره این آدرس که دادین HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftOle
  اینو اینجوری که در زیر نوشتم بنویسید بعضیا گیج نشن
  HKEY_LOCAL_MACHIN ----> ESOFTWARE ----> Microsoft ----> Ole

  Like(0)Dislike(0)
 47. واااااااااااااای ممنون از کمکتون صدای کامپیوترم درست شد سایتتون واقعا عالیهههههه

  Like(0)Dislike(0)
 48. من ویندوز لبتابمو عوض کردم صداش قطع شد.فهمیدم کارت صداش نصب نشده.نصب کردم بازم صداش قطع بود.وینذوز دوباره نصب کرم به مدت 2روز صذاش وصل بود باز دوباره کارت صداش خود به خود پاک شد نصب میکنم کلرت صداشو بازم قطه صداش تمام راهکارای شمام انجام دادم همه چیش اکی بود.مشکل چیه به نظرتون؟؟

  Like(0)Dislike(0)
  1. سلام
   احتمالا یکی از برنامه هایی که نصب میکنید باعث این مشکله، احتمالا اون برنامه ای که بعد از دو روز نصب کردید!

   Like(0)Dislike(0)
 49. سلام
  خیلی ممنون از سایت خوبتون
  مشکل منم با راه حل قسمت رجیستری برطرف شد.
  راستش اول میترسیدم کاری که گفتید رو انجام بدم . گفتم شاید بدتر شه .اما دل رو زدم به دریا و الحمدلله درست شد.
  بازم ممنونم.

  Like(0)Dislike(0)
 50. سلام من DefaultAccessPermission رو export نکردم و فقط دلیت کردم الان لپ تاپ اصلا صدا نداره چکار کنم
  ویندوزم 7 32 هست

  Like(0)Dislike(0)
  1. سلام
   ویندوز بعد از ری استارت شدن این فایل رو میسازه،همچنین میتونید از یک ویندوز دیگه اونرو کپی و یا سرچ و دانلودش کنید
   در مقاله هم لینک دانلودش اضافه شد، که از ویندوز 10 استخراج شده

   Like(0)Dislike(0)
  2. عزیز میتونی همین فایل رو دانلود کنی. داخل گوگل سرچ کن یا همینجا دنبالش بگرد.

   Like(0)Dislike(0)
 51. سلام خسته نباشید من اسپیکرم سالمه با کابل AUX تستش کردم ولی زمانی که به پشت کیس وصل میکنم فقط یکی از بلندگوها کار میکنه اینم اضافه کنم که مادربرد رو تازه عوض کردم لطفا کمکم کنید

  Like(0)Dislike(0)
  1. سلام، مشکل میتونه از فیش اتصال صدا باشه که با کمی جابجایی داخل سوکت ،دو باند وصل میشه و یا از تنظیمات کارت صدا، میتونید تنظیمات خروجی را روی 5.1 قرار بدید.

   Like(1)Dislike(0)
 52. سلام
  اسپیکرراست صدا داره ولی چپ نه.
  هردوتاشون هم تو تنظیمات روی 100% هستن.
  راست که سالم هست روی3% میزارم و صدارو تا اخر زیاد میکنم اینجوری از هردو اسپیکر صدا دارم ولی کیفیت پایینه.
  مشکل کجاست؟

  Like(0)Dislike(0)
  1. سلام، مشکل میتونه از فیش اتصال صدا باشه که با کمی بیرون کشیدن و جابجایی داخل سوکت ،دو باند وصل میشه و یا از تنظیمات کارت صدا، میتونید تنظیمات خروجی را روی 5.1 قرار بدید

   Like(0)Dislike(0)
 53. باسلام مشکل از فیش خروجی نیست چون تازه تعویض شده و کابل ها هم رو دستگاه دیگه تست شده

  Like(0)Dislike(0)
 54. برای من همین ارورfailed to play test ton رو میده ریجستری رو هم پاک کردم همونطور که گفتید و دوباره نصب کردم ی مدت درست شد دوباره همون مشکل رو پیدا کرد ی چند بار دیگه هم دوباره پاک و نصب کردم که ریجستری رو که بعضی مواقع درست میشد ولی بعد از روشن کردن دوباره لپ تاپ بازم صدا قطع میشد و البته بعضی مواقع هم کلا حتی با پاک و نصب کردن ریجستری هم درست نمیشد و باید بازم تکرار میکردم.ویندوزمم هفت هست

  Like(0)Dislike(0)
 55. سلام من هر کاری میکنم تو قسمت windows autioنوشته stared و هر کاریش میکنم running نمیشه

  Like(0)Dislike(0)
 56. سلام من یه اسپیکر خریدم برا کامپیوتر.مارک.veria-329r دوتا باند داره یکیش ضدا داره یکیش نداره چون اینا تنضیماتشون پیچیده هست فک میکنم باید تنظیم شه لطفا کمک کنید خواهشا

  Like(1)Dislike(0)
  1. سلام
   در تنظیمات کارت صدا به جای stereo حالت 5.1 را انتخاب کنید، اگر همچنان یکی از باندها صدا نداشت با جلو عقب کردن سوکت فیش احتمالا هردو باند وصل خواهد شد.

   Like(0)Dislike(0)
 57. اخ اخ بدبخت شدم. داداش زدم اون قسمت لاگین رو ترکوندم دستم خورد رفت بالایی الان رمز هست ولی اون یوزر نیم پرید الان نه دیگ استارت میشه نه هیچ چیز دیگه رو میتونم دست بزنم داداش توروخدا یه کاری کن اصن من ویندوز رو عوض میکنم ولی این مشکل درست شه باید چیکار کنم؟

  Like(0)Dislike(0)
  1. سلام
   با کلید tab میتونید بین باکس های ورود اطلاعات جابجا بشید، چند بار کلید tab را بزنید تا باکس یوزر نیم انتخاب بشه.احتمالا ease of access را ناخواسته فعال کردید، با نگه داشتن کلیدهای ویندوز و U به تنظیمات مربوطه وارد شده و بررسی کنید.

   Like(0)Dislike(0)
   1. اقا اصن مشکل من اون نیست که من از موس استفاده میکنم. منظورم اینه زده یوزر نیم بعد پسورد و ری اینتر پسورد همه هست جز یوزنیم یعنی الان قسمت یوزر نیم نیست و واسه همین رفته روی یه حالت دیگه فکر کنم شما متوجه منظور من نیستید اگر میشه یه راه ارتباطی از طریق تماس پیامک یا تلگرام به من بدید.

    Like(0)Dislike(0)
   2. توی پروپرتیس همین ویندوز اودیو یه سربرگ هست به نام لوگ ان اونجا هم دو تا گزینه هست که یکیش لوکال سیستم اکانت هستش و یکی دیگه دیس اکانت هستش...قبل از اینکه من دست بزنم یه یوزر نیم بود اما من اشتباهی گزینه لوکال سیستم اکانت رو فعال کردم و الان که دوباره میخوام برگردم به دیس اکانت پسورد و کانفیرم پسور هست ولی یوزر نیم نیست الان چیکار کنم؟

    Like(0)Dislike(0)
 58. سلام من لپ تاپمو تازه خریداری کردم و صدا از هندزفری پخش نمیشه همچنان از خود اسپیکرا پخش میکنه چیکار کنم؟؟؟؟

  Like(0)Dislike(0)
 59. سلام
  من سیستمم دو تا ورودی صدا داره منتهی یکی فعاله و دیگری فعال نیست و اگر بهش وصل کنیم نمی خونه
  لطفا راهنمایی کنید چجوری تنظیم کنم

  Like(0)Dislike(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *