بررسی مشکل قطع صدای کامپیوتر

سلام به شما دوستان گرامی، در اولین مقاله سایت “راهکار من” مراحل مختلف بررسی اشکالاتی که باعث قطع صدای ویندوز میشوند را بررسی میکنیم

عوامل مختلفی میتواند موجب قطع صدای ویندوز شود که در صورت بروز این مشکل باید یک به یک بررسی شوند:

1-اشکال در ابزار پخش صدا مانند بلندگو و هدفون و یا اتصالات این دستگاه ها

2-تنظیمات صدای ویندوز

3-تنظیمات درایور کارت صدا

4-اشکال در نصب درایور سخت افزار صدا

5-اشکال در رجیستری ویندوز یا

6-اشکال در سرویس مربوط به پخش صدای ویندوز

7-اشکال سخت افزاری کارت صدا

در ادامه به بررسی هریک از موارد می پردازیم:

1- اشکال در ابزار پخش صوت و یا اتصالات

اولین موردی که باید مورد بررسی قرار گیرد بلندگوها و اتصالات آنهاست،درصورتیکه به تازگی بلندگوها را جابجا کرده باشید لازم است از اتصال صحیح فیشهای مربوطه مطمئن شوید.همچنین ممکن است بلندگوها مشکل داشته باشد که میتوانید با یک هدفون که به جای بلندگو وصل میکنید موضوع را تست کنید.Sound-01

 

2- تنظیمات صدای ویندوز

ممکن است صدای کامپیوتر روی mute یا حالت سکوت تنظیم شده باشد (شکل مقابل)

در این حالت روی آیکن بلندگوی تسکبار کلیک نمایید تا منوی تنظیم صدا به مانند شکل باز شود:

در این حالت روی آیکن قطع صدا ( مشخص شده با فلش قرمز در شکل فوق) کلیک کنید تا از حالت سکوت (mute) خارج گردد .

 

 

اگر مشکل در این مرحله حل نشود برای دسترسی به منوهای بیشتر روی آیکن بلندگوی تسکبار، راست کلیک نموده و گزینه

playback devices را انتخاب نمایید تا منویی به شکل زیر باز شود:

sound-02

در صورتیکه گزینه speakers به عنوان وسیله پیشفرض(default device) انتخاب نشده باشد(مانند شکل ) روی گزینه speakers راست کلیک کرده و گزینه set as default Device را تیک کنید (روی آن کلیک کنید) یا طبق شکل، اول speakers را انتخاب نمایید و سپس دکمه set default را کلیک کنید.

اگر گزینه speakers را مشاهده نکردید داخل منوی فوق، راست کلیک کرده و مانند شکل گزینه Show Disabled device را تیک کنید (کلیک نمایید) سپس گزینه speaker را که بصورت غیر فعال نمایش داده شده (شکل زیر) کلیک راست نموده و گزینه Enable را انتخاب نموده و سپس طبق دستور العمل قبلی speakers را بعنوان دستگاه پیشفرض انتخاب نمایید.

sound-03

3-تنظیمات نرم افزار (درایور) کارت صدا

ممکن است موضوع مربوط به تنظیمات نرم افزار کارت صدا باشد که در اینصورت باید به نوعی تنظیم شود تا:

اولا:درصورت وصل شدن هدفون به پنل جلوی کیس، خروجی اسپیکر در پنل پشت کیس قطع شود. که در کارتهای صدای مختلف درصورت وجود، این تنظیمات ممکن است اندکی متفاوت باشد. در مثال زیر که مربوط به Realtek میباشد این تنظیم در بخش Advanced setting با عنوان mute the rear output device when a front headphone is plugged in  مشخص شده که مانند شکل زیر باید فعال (تیک خورده)باشد.

  ثانیا:“تشخیص خودکار وصل شدن فیش پنل جلو” ( front-jack detection ) غیر فعال (disable) باشد.

در مثال زیر نمونه این تنظیمات مربوط به Realtek توضیح داده شده است.

ابتدا به روش زیر audio manager را باز کنید:

درصورت نصب بودن درایور مربوطه، آیکن آنرا در تسکبار پیدا خواهید نمود و کافیست روی آن راست کلیک نموده و مانند شکل Sound Manager را انتخاب نمایید تا منوی مربوطه باز شود البته بسته به نوع کارت صدا ممکن است در کامپیوتر شما به شکل دیگری باشد.

 

sound-04

در sound manager گزینه advanced setting (شکل چرخ دنده در تصویر زیر) را پیدا کنید و روی آن کلیک نمایید تا منوی تنظیمات باز شود :

 

sound-05

در منوی تنظیمات مانند شکل زیر گزینه mute the rear output device when a front headphone is plugged in را تیک کنید.

 

sound-06

سپس تنظیمات مربوط به connector setting را که در شکل فوق با فلش مشخص شده را کلیک کنید تا منوی مربوطه طبق شکل زیر باز شود.

در این منو مانند شکل فوق گزینه front-jack detection disable را تیک کنید.و تمای منو ها را ok کنید.

سپس روی آیکن بلندگوی تسکبار، راست کلیک نموده و گزینه playback devices را انتخاب نمایید. تا منوی شکل زیر باز شود.مشاهده خواهید کرد که گزینه speakers فعال میشود و میتوانید تنظیمات مربوطه را طبق توضیحات قبلی انجام دهید.

sound-08

4-اشکال مربوط به نصب درایور کارت صدا

ممکن است پخش نشدن صدا و یا فعال نبودن منوهای مربوط به صدا به علت نصب نبودن کارت صدا باشد معمولا در کامپیوترهای شخصی از کارت صدای یکپارچه با مادربرد یا به اصطلاح Onboard (آن برد) استفاده میشود که در اینصوت درایور مربوط به کارت صدا یا در واقع همان چیپست صدای مادر برد درون دیسک نصب درایورهای مادر برد موجود است و باید از آنجا نصب شود و درصورت جدا بودن کارت صدا ، درایور مربوطه در بسته بندی سخت افزار موجود است یا میتوانید با جستجو کردن نام کارت صدا یا مدل مادر برد ، درایور مربوطه را دانلود و نصب نمایید . و یا جهت اطمینان از نصب صحیح درایور صدا درصورتیکه فایل نصب را در اختیار داشته باشد،ابتدا آنرا از مسیر کنترل پنل حذف کنید، پس از ری استارت ،خود ویندوز بصورت خودکار سخت افزار صدا را شناسایی و نصب می نماید البته با توجه به تنظیمات ویندوز ممکن است پیغامی در این خصوص نمایش داده شود که باید گزینه مناسب را انتخاب نمایید.

در این مرحله اگر صدای ویندوز وصل نشد درایور مخصوص سخت افزار صدا مجدد نصب و ری استارت نموده و تست نمایید.

5-اشکال در رجیستری ویندوز

اگر ایراد از تنظیمات رجیستری ویندوز باشد پیغامی با عنوان “failed to play test tone” نمایش داده میشود.

علل مختلفی ممکن است باعث این مشکل شده باشد مثل نصب برنامه یا حتی پخش یک ویدئوی آنلاین!

برای پی بردن به منشا مشکل در قسمت تنظیمات صدا در کنترل پنل از مسیر Control Panel ->Hardware and Sound روی گزینه Sound کلیک کنید تا پنجره مربوطه به شکل زیر نمایان شود، البته ممکن است در ویندوز شما کمی متفاوت باشه :

sound-12

به ترتیب نمایش داده شده در شکل فوق وارد پنجره Speaker Setup شوید و روی دکمه Test کلیک کنید (شکل زیر)

sound-13

در حالت معمول باید صدای ملودی به ترتیب از هر یک از بلندگوها همزمان با نمایش در تصویر پخش شود ، در صورتی که صدایی شنیده نشود ولی در تصویر مانند شکل زیر حالت پخش صدا نمایش داده شود مشکل از اتصالات و یا سخت افزار اسپیکر می باشد و نه از ویندوز

sound-14

ولی در صورت وجود مشکل در رجیستری ویندوز با خطا به شکل مقابل مواجه خواهید شد:sound-15

ممکن است علامت قطع صدا در تسک بار هم در این حالت نمایش داده شود

اما راه حل این مشکل که به فایلهای رجیستری ویندوز مربوط میشود.

قبل از ادامه کار حتما تا انتها این قسمت از مقاله را مطالعه کنید و مراحل را با دقت انجام دهید و اگر با وجود مراحل گام به گام و تصویری این مقاله نکته ای را متوجه نشدید از شخصی با دانش کامپیوتری بیشتر کمک بگیرید تا با راهنمایی این مقاله کار را انجام دهد و بدون تسلط کافی هرگز دست به کار نشوید.

با استفاده از کلیدهای R+’کلید ویندوز’ یا مسیر start>all programs> accessories>Run وارد برنامه Run بشوید،در کادر مقابل open در پنجره run عبارت regedit را تایپ و اینتر کنید تا برنامه Registry Editor باز بشه  وقتی پنجره Registry Editor باز شد به مسیر زیر بروید :

HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>Microsoft>Ole

و طبق شکل زیر پوشه Ole را استخراج (Export) کنید،فایل استخراج شده با پسوند reg. خواهد بود که لازم است آنرا در جای مناسبی ذخیره کنید تا جهت نصب مجدد در دسترس باشد.

sound-16

توجه : برای توضیحات بیشتر در خصوص کار با برنامه ویرایشگر رجیستری یا Regitry Editor و نحوه استخراج (Export) فایل رجیستری به آموزش تصویری در اینجا مراجعه کنید.

پس از استخراج فایل رجیستری فوق ، کلید رجیستری DefaultLaunchPermission را حذف Delete نمایید (شکل زیر)

sound-17

دقت کنید که فایلهای دیگر را اشتباها تغییر ندهید

اکنون کامپیوتر خود را ری استارت کنید، پس از بالا آمدن ویندوز بررسی کنید که مشکل صدا حل شده یا نه ،سپس فایل رجیستری که استخراج کرده بودید را مجدد نصب یا Import کنید، برای نصب این فایل روی آن دوبار کلیک و سپس yes و بعد ok کنید.

میتوانید فایل زیپ شده Ole را از اینجا دانلود و پس از خارج کردن از حالت زیپ، آنرا به روش فوق نصب نمایید.

6-اشکال در سرویس مربوط به پخش صدای ویندوز

جهت بررسی اشکال احتمالی سرویس صدای ویندوز با فشردن همزمان کلیدهای ویندوز و R وارد برنامه Run شده و در کادر مربوطه کلمه services.msc را تایپ واینتر کنید تا پنجره مربوطه به شکل زیر باز شود:

sound-09

همانطور که در شکل مشخص است سرویسی به نام Windows Audio باید در حل اجرا (Running) و تنظیم جهت اجرای خودکار (Automatic) باشد در غیر اینصورت اگر این سرویس در حال اجرا نباشد در منوی سمت چپ گزینه Restart the service را انتخاب کنید و یا با کلیک روی نام سرویس منویی به شکل زیر باز می شود، همانطور که در شکل مشخص است از لیست بازشونده startup type گزینه Automatic را انتخاب کنید و با استفاده از دکمه Start در این منو ، که در شکل مشخص شده ،سرویس مورد نظر را راه اندازی نمایید و سپس منو را ok کنید و ویندوز را ری استارت نمایید اگر در حالت خودکار سرویس فعال نشد حالت Manual را انتخاب و سرویس را استارت نمایید.

sound-10

همچنین سرویسی به نام plug and play نیز وجود دارد که باید در حالت Running باشد و در غیر اینصورت باید به روش فوق استارت شود.(شکل زیر)

sound-11

جهت بررسی اشکال در رجیستری ویندوز به مقاله مربوطه در اینجا مراجعه فرمایید.

7-ایراد سخت افزاری کارت صدا

در این حالت باید کارت صدا تعمیر و یا تعویض گردد.میتوانید با یک کارت صدا روی اسلات مادر برد موضوع را تست کنید البته این امکان هم وجود داره که اشکال نرم افزاری خارج از توضیحات این مقاله موجب ایجاد مشکل شده باشه!

درصورتیکه با هریک از روشهای فوق مشکل شما حل شد لطفا در بخش دیدگاه ها مشخص کنید. همچنین میتوانید در بخش مربوط به همین موضوع در تالار گفتگوی سایت مشکل خود را مطرح نمایید.

درباره راهکار من

Like(89)Dislike(25)

230 دیدگاه در مورد “بررسی مشکل قطع صدای کامپیوتر”

 1. سلام ممنون از توضیحاتتون، خسته نباشید
  کامپیوتر من صداش اوکی هست ولی 50 درصد فیلم هارو که پخش میکنم فقط صدای موسیقی متن هست و صدای حرف زدنشون کلا قطعه فکر کردم شاید مشکل از فیلم باشه ولی تو لپ تاپ یا تلوزیون امتحان کردم اوکی بود فقط تو پی سی نمیاره خودشم صدای کاراکتر ها که حرف میزنن رو نمیاره وگرنه موسیقی های فیلم رو میاره، با همه برنامه ها همینطوره پلیر های متفاوتی امتحان کردم هیچکدوم جواب نداد ممنون میشم کمکم کنید

  Like(0)Dislike(0)
 2. سلام خسته نباشید ببخشید من سیم بلندگو رو اشتباهی به کیس وصل کردم
  وقتی که وصل کردم صفحه کامپیوتر سیاه شد کیس روشن بود ولی کامپیوتر ذیگه صفحه اش سیاه شد باید چیکار کنم؟

  Like(0)Dislike(0)
 3. سلام چند وقته تنظیمات pc من خود ب خود به هم میریزه بویژه تنظیمات صدا
  وقتی سیستم خاموش میکنم یا رو حالت sleep میزارم بعد روشن کردن میبینم صدا خود به خود قطع شده یا تنظیمات پخش صدا بهم خورده
  کسی میتونه کمک کنه؟؟

  Like(5)Dislike(1)
 4. مشکلم حل نشد .مکلم اینه ک بعد اینک دوتا پلی کردم اهنگو بعد قطع میشه انگار نصب نیست از کار میوفته و وقتی ک وارد playback device وارد میشم گزینه تستو میزنم با این خطا مواجه میشم the device is being used another application please close any device thet playing audio to this device and then try again و اینم بگم بعد ریستارت مشکا حل میشه و دوباره همین اتفاق میوفته لطفا جوابمو بدید ممنون میشم

  Like(3)Dislike(0)
 5. سلام
  من sound theme های ویندوز رو نمیتونم پخش کنم ولی در کل صدا داره و همون تم ها هم از توی پلیر پخش میشن.

  Like(0)Dislike(0)
 6. سلام وقتتون بخیر و شادی باشه خیلیییی کمکم کردید با این سایت تشکر فراواااان از صبح تا حالا تمام افکار و روانمو بهم ریخته بود قطعی صداش

  Like(1)Dislike(1)
 7. سلام علیکم خدا پدر و مادرتون رو رحمت کنه صدای سیستمم وصل شد .******

  Like(1)Dislike(2)
 8. سلام در سیستم من روی علامت بلندگو یه ضرب قرمز هست که وقتی هندزفری را بهش وصل می کنم اون علامت قرمز میره و صدا دارم و در playbak هم هر سه مورد غیرفعالن و لی با وصل اسپیکر و هندزفری فعال میشن لطفا دلیلش را توضیح بدین؟

  Like(5)Dislike(4)
 9. سلام ممنون ولی مشکل من اصلا این نیست
  خیلی عجیبه وقتی توی تنظیمات کارت صدا هدفون یا هنزفریم رو امتحان میکنم صدا میاد ولی وقتی میخوام بیرون تو کلاس شرکت کنم یا فیلم ببینم صدایی وجود نداره

  Like(4)Dislike(0)
 10. هدست من علامت تیک قرمز داره وصل میکنم اون تیک سبز اصلا نمیاد یه تیک قرمز داره مشکلش چیه

  Like(4)Dislike(0)
 11. سلام من همه مراحل رو رفتم اما جواب نداد
  حتی توی پنجره sound گزینه ای به نام speaker وجود نداره
  گزینه show...هم فعال کردم اما بازم نشد
  ویندوزمم ۸.۱
  چیکار کنم؟؟؟؟

  Like(5)Dislike(7)
 12. سلام و تشکر از راهنمایی ها تون
  اسپیکر اصلی گامپیوتر من خیلی خوب کار میکنه ولی اسپیکرهای چپ و راست کامپیوتر کار صدا ندارن و وقتی حالت 5.1 و ... رو انتخاب میکنم و تست میکنم در مقایسه با اسپیکر اصلی صدای خلی ضعیفی دارن. مشکل چیه؟ اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید.

  Like(1)Dislike(1)
 13. با درود
  به تازگی یک دستگاه لنووو رو برای کلاس فرزندم خریدم. سر کلاس صدای معلم میاد ولی صدای بچه نمیره. پیش چند استاد خبره بردم، کارت صدا رو مجددا نصب کردیم .تمام تیکها رو زدیم .تنظیمات رو بررسی کردیم . تست گرفتیم درسته ولی سر کلاس صدای بچه نمیره که نمیره . لطفا راهنمایی بفرمایید. بدرود

  Like(0)Dislike(1)
  1. سلام
   موضوع مربوط به تنظیمات نرم افزاری هست که با اون متصل میشید

   Like(2)Dislike(2)
 14. سلام داداش خسته نباشید من همه راه حل های رو که گفتید انجام دادم ولی مشکلم حل نشود .اسپیکر تیک خورده و وقتی وارد
  Playbackمیشم روی دکمه test میزنم بدون هیچ مشکلی speaker رو تست میکنه کارت صدا رو هم دو بار نصب کردم میخواستم بدونم ممکنه مشکل از کارت صدای کامپیوتر باشه

  Like(4)Dislike(0)
 15. سلام.
  لپ تاپ من مدل n552vw ایسوس هست. جدیدا متوجه شدم که از اسپیکر سمت چپ صدا پخش نمیکنه. وقتی هندزفری وصل می کنم هر دو طرف هندزفری صدا داره. از نظر بالانس هم درسته و متأسفانه رو اسپیکر سمت چپ پخش صدا نداره. من حتی ویندوز هم عوض کردم. درایورها رو هم بررسی کردم. لطفا راهنمایی کنید.

  Like(0)Dislike(0)
  1. سلام
   در حالت مونو و 5.1 هم تست کنید و همچنین تست پخش صدای ویندوز را هم مطابق با مقاله انجام بدید
   اگر بعد از نصب برنامه یا تغییر تنظیمات این اتفاق افتاده در صورت امکان از system restore استفاده کنید
   و همچنین میتونید در حالت safe mode ویندوز صدا را تست کنید.

   Like(1)Dislike(2)
  1. داخل منوی sound، راست کلیک کرده و گزینه Show Disabled device را تیک کنید

   Like(0)Dislike(0)
 16. سلام من با راهنمایی شما سوکت اسپیکر را جا به جا کردم و متوجه شدم در یک حالت یکی از اسپیکرها صدا دارد و در یک حالت اسپیکر دیگر حالا برای اصلاح مشکل سوکت چی کار کنم

  Like(1)Dislike(0)
  1. سلام
   مشکل از تنظیمات کارت صدا یا نوع فیشتون هست
   توجه کنید که سوکت استریو دارای سه بخش فلزی جدا شده با عایق پلاستیکی باید باشه
   میتونید در تنظیمات کارت صدا حالت mono را انتخاب کنید یا حالت 5.1

   Like(0)Dislike(1)
 17. سلام دوستان گرامی
  لپ تاپ من مدل dell inspiron n5110 با ویندوز 8.1 X64 64bit هستش. تا چند روز پیش صداش هیچ مشکلی نداشت ولی الان فقط اسپیکراش صدا داره اما وقتی هدست رو به لپ تاپ وصل می کنم هیچ صدایی نداره. همه روش ها رو تست کردم، نتیجه ای نداد.
  وقتی از قسمت Sound میرم و روی Internal AUX Jack (DroidCam Virtual Audio) کلبک راست میکنم و test رو میزنم این پیام رو میده:
  The device is being used by another application. Please close any devices that are playing audio to this device and then try again.
  ممنون میشم راهنمایی کنید که چجوری حلش کنم. ایمیل من:
  towhid24@gmail.com

  Like(0)Dislike(0)
 18. سلام من اسپیکرای سیستمم خراب شده از سیستم جداشون کردم وهنزفری به سیستمم وصل کردم ولی روی ایکون صدا گوشه پاین سمت راست علامت ضربدر و هیج صدایی پخش نمیشه چیکار باید بکنم؟

  Like(2)Dislike(1)
   1. بله اگر صدا قطع بود به این صورت میشد وصل کنم اما روی ایکون که میزنم اصلا چنین چیزی نیس یعی ضربدرش برای کم بودن نیس

    Like(0)Dislike(0)
    1. سلام
     لطفا مقاله رو مجدد مطالعه کنید
     در تنظیمات کارت صدا تیکی هست که درصورت وصل هندزفری بلندگو ها قطع میشن یک بار اون رو فعال و غیر فعال کنید در ضمن بررسی کنید که به سوکت درست هندزفری را وصل کرده باشید و در نهایت کارت صدا را مجدد نصب کنید.

     Like(1)Dislike(0)
 19. سلام من به نظرم مشکلم تو راه حل دوم حل بشه اما یه مشکل دیگه هم هست اونجایی که گفتید راست کلید کنم رو اسپیکر ها enable رو بزنم اون فلش سیاهه قرمز میشه بهد مینویسه not plugged in اما من چند بار بلند گو ها رو وصل کردم باز همین وضع بود

  Like(2)Dislike(1)
 20. من هر چی گفتید رو بررسی کردم اما مشکلم حل نشد مشکلم اینه که لبتاب من بلندگو زیر بدنش داره اما یک چوب نیم متری به لبتاب خورد من تو دسکتاب بودم و متوجه مشکل متاسفانه نشدم می‌تونه دلیل ضربه باشه لطفاً راه حل بدید ممنون

  Like(0)Dislike(0)
 21. سلام من ی ماه پیش اومدم اوبونتو رو روی لب تابم نصب کنم. بعد از چند روز صدای لب تابم قطع شد.با هندزفری صدا دارم اما بدون هندزفری نه. خواهش میکنم راهنمایی کنید
  امکان داره اسپیکرهام سوخته باشند ؟ هیچ صدایی پخش نمیشه ازشون

  Like(1)Dislike(0)
  1. سلام
   نگران نباشید ، سوختن اسپیکر و کارت صدا معمولا آخرین اتفاقیه که ممکنه بیافته
   این اشکال میتونه به احتمال زیاد از تنظیمات کارت صدا و در مرحله بعد درایور صدا باشه ، در مورد تنظیمات به قسمت مربوطه در مقاله مراجعه کنید و درصورت وجود درایور مربوط به ابونتو مربوط به مدل لپ تاپتون رو دانلود و نصب کنید.

   Like(2)Dislike(1)
 22. سلام . ببخشید من هندزفریمو به لب تاتبم وصل میکنم ولی صدا دوباره از اسپیکر خود لب تاب میاد

  Like(0)Dislike(0)
  1. سلام
   این دقیقا به تنظیمات کارت صدای شما مربوطه که در مقاله با شکل توضیح داده شده.

   Like(2)Dislike(0)
   1. سلام ببخشید من میخوام هندزفریو از لپتاپ درارم یا وصل کنم کل صدای لپتاپ میره و روی آیکون اسپیکر ی علامت ضرب میاد
    هرکاری میکنم درست نمیشه و فقط با ریستارت کردن درس میشه

    Like(0)Dislike(0)
 23. من میخوام جای صدا رو عوض کنم از رنگ سبز به صورتی ببرم تو ویندوز 8

  Like(2)Dislike(0)
  1. سلام
   از طریق تنظیمات کارت صدا میتونید انجام بدید
   معمولا وقتی فیش رو وصل میکنید منوی انتخاب نوع خروجی یا ورودی بصورت گرافیکی نمایش داده میشه .

   Like(0)Dislike(0)
 24. سلام دوستان عزیز من یه لیتاب دارم ویندوز7 تا دیشب صداش هیچ مشکلی نداشت ولی الان صدا نداره و همه ی روش ها رو تست کردم و هیچ نتیجه ای نداشت حتی هندسفری هم به لبتاب وصل کردم ولی بازهم هیچ نتیجه ای نداشت بی زحمت یه راهنمایی بکنید .

  وقتی از این قسمتControl Panel ->Hardware and Soundمیرم و وقتی test رو میزنم این ارور رو میده
  Device In Use
  the device is being used by another application.please close any devices that are playing audio to this device and try again

  لطفا راهنمایی کنید خیلی الزامیه .باتشکر

  Like(5)Dislike(5)
  1. ب ترتیب برو deveice manger بعد قسمت soundبعدش کارت گارفیت راست کلیک کن بعدش prpperties بعدش driver و از گزینه های پایین roll block driver رو بزن تمام

   Like(0)Dislike(0)
 25. سلام
  خیلی خیلی ممنونم ازتون

  توی هر سایتی رفتم پول میخواست.

  خدا خیرتون بده.

  Like(3)Dislike(1)
 26. واقعا ممنون از شما.

  لپتاپ من به طور ناگهانی مثل در وسط پخش موسیقی و به ویژه زمانی که با اسکایپ در حال صحبت کردن هستم ناگهان صداش قطع میشه. اگر فیش هدفون رو واردش کنم و در بیارم دوباره صدا وصل میشه تا چند دقیقه بعد که دوباره ناگاهی قطع میشه.

  به نظر شما میشکل سخت افزاری هست؟ کاری هست که بشه در خونه انجام داد براش؟

  سپاس از توضیحات و تایم شما

  Like(5)Dislike(4)
 27. سلام دوستان عزیز من یه لیتاب دارم ویندوز7 تا دیشب صداش هیچ مشکلی نداشت ولی الان صدا نداره و همه ی روش ها رو تست کردم و هیچ نتیجه ای نداشت حتی هندسفری هم به لبتاب وصل کردم ولی بازهم هیچ نتیجه ای نداشت بی زحمت یه راهنمایی بکنید .

  وقتی از این قسمتControl Panel ->Hardware and Soundمیرم و وقتی test رو میزنم این ارور رو میده
  Device In Use
  the device is being used by another application.please close any devices that are playing audio to this device and try again

  لطفا راهنمایی کنید خیلی الزامیه اگر هم کسی میدونه جشه به ایمیلم پیام بده که مشکلش چیه و چه جوری حلش کنم خیلی ممنون لبتابمم هم مدلش dell inspiron n5110

  ایمیلم :abollhaol@gmail.com

  Like(1)Dislike(4)
 28. باسلام خدمت مدیریت محترم سایت واقعا عالیبود ممنون من تو هر سایتی گشتم مشکلم حل نشد ولی این سایت شما مشکلمو حل کرد ممنون خیلی لطف کردین بابت توضیحات کاملتون براتون دعا میکنم

  Like(2)Dislike(1)
 29. سلام
  روی ایکن صدام یک ضرب در قرمر است و زمانی که وارد playback می شوم رو ایکن صدا نوشته شده DigitalAudio(HDMI)نوشته شده به جایspeakers ویکی است نه دوتا وهمه دکمه هاش از کار افتادند
  و تست هم کار نمی کنه ومن تازه ویندز 10 زدم

  Like(12)Dislike(2)
 30. با سلام چرا مقعی که من آهنگ گوشمیکنم با هدفون در پشت کیس دربین آن 3 سوکت اسپیکر و هدفون من با سوکت آبی صدای ضعیفی تا نسبت به سوکت سبز دریافت میکنم؟

  Like(0)Dislike(1)
 31. دوستان گرداننده سایت

  واقعاً ممنون از راهنمایی‌تون. شاد باشید که دیگران رو شاد می‌کنید.
  به لطف کمک شما صدای کامپیوتر من برگشت! منتها من نتونستم فایل ole رو دوباره نصب کنم و هر بار که سعی کردم پیغام داد که امکان نصب ممکن نیست.
  آیا عدم نصب این فایل خللی در کار لپ‌تاپ ایجاد می‌کنه؟ و اینکه برای نصب این فایل چه راهی پیشنهاد می‌کنید؟
  بازهم ممنونم!

  Like(0)Dislike(1)
  1. سلام و ممنون از شما
   اون فایل بصورت خودکار بازسازی میشه و مشکلی نیست.

   Like(0)Dislike(1)
 32. سلام.وقتی ویندوز عوض کردم ی علامت ضربدر دو آیکن بلندگو بود.درایو پک هم نصب کردم ولی اصلا خوب نشد.لطفا راهنماییم کنید

  Like(14)Dislike(1)
 33. سلام و ممنون بابت توضیحاتتون .
  مشکل من هیچکدوم از این موارد نیست من با ری استارت کردن صدای لبتاب پخش میشود یعنی کلن هر بار که روشنش میکنم کاملا شانسی یا صدا داره یا نه که با روشن کردن دوباره مشکلش حل میشه . دیگه کلافه شدم ازش . ممنون میشم راهنماییم کنین

  Like(2)Dislike(1)
  1. سلام
   جدیدترین درایورکارت صدا مربوط به ویندوزتون رو دانلود و نصب کنید.

   Like(0)Dislike(3)
 34. سلام
  من ویندوز سون نصب کردم کامپیوتر صدا داشت هیچ مشکلی نبود ولی بعد درایور پک رو نصب کردم صدا خراب شد
  راهنمایی کنید ممنون

  Like(3)Dislike(0)
  1. سلام
   درایو صدا را از طریق کنترل پنل حذف (unistal) و سیستم را ری استارت کنید تا ویندوز کارت صدا را شناسایی و اتومات نصب کند و مجدد ری استارت کنید، اگر درست نشد جدیدترین نسخه درایو کارت صدای ویندوز 7 مربوط به مادربردتون را دانلود و نصب کنید.

   Like(2)Dislike(0)
 35. سلام
  من خودم صدای کامپیوتر رویmuteگذاشتم ولی الان هر کار میکنم وصل نمیشه وقتی هم قسمتsound میارم گزینه ی speaker وجود نداره

  Like(4)Dislike(2)
  1. سلام
   طبق مقاله show disabled devices و سپس اسپیکر را انتخاب و enable نمایید.

   Like(0)Dislike(1)
 36. سلام، همه قسمت ها درسته ولی وقتی آهنگی یا فیلم میزارم فقط قسمتsound systemکار نمیکنه میشه بگید چجوری درستش کنم؟ ویندوزم سونه. ممنون

  Like(4)Dislike(1)
 37. سلام خواهش میکنم پاسخ بدید، دارم دیوانه میشم 🙂
  من رایانم ناگهانی به هم ریخت و در بخش playback devices وقتی روی speakers میزنم تا به برای دستگاه پیشفرض ستش کنم، گزینه ست کردن برام فعال نیست، همچنین advanced و برخی از گزینه ها رو ندارم، چکار باید بکنم؟ 🙁

  Like(1)Dislike(0)
 38. سلام خسته نباشید تو راه حل شماره 6 وقتی میگین windows audio رو باید ریستارک کنیم برای من نمیشه وکلا تو هر حالتی مینویسه started ...لطفا بگین چیکار کنم لب تابم بعد نصب ویندوز 7 دیگه صدا نداره

  Like(0)Dislike(1)
 39. سلام. من تو قسمت Speaker Setup رفتم. Test رو که میزنم این پیغامو میده: THe device is being used by another application.Plaseclose any devices that are playing audio to this device and then try again.
  میشه راهنمایی کنید که چیکار کنم؟

  Like(2)Dislike(0)
 40. سلام من ویندوزم ک اپدیت شد هر اسپیکر یا هندزفری ک به لب تاب وصل میکنم هم صدا از اسپیکر خارج میشه هم از لب تاب لطفا راهنمایی کنید چی کارش کنم

  Like(4)Dislike(0)
  1. سلام
   در تنظیمات کارت صدا گزینه ای وجود داره که با تیک کردن اون صدای اسپیکر در صورت وصل بودن هدفون قطع میشه، در مقاله نمونه ای از این تنظیمات و نحوه دسترسی عنوان شده ممکنه تنظیمات کارت صدای شما کمی متفاوت باشه.

   Like(3)Dislike(1)
 41. سلام.
  در قسمت playback اصلا گزینه اسپیکرو ندارم. اسپیکر هم وصله. وقتی ویندوز عوض کردم اینطوری شد. کارت صدا هم نصبه. چیکار باید کنم؟ ممنون میشم کمکم کنید....

  Like(6)Dislike(0)
  1. سلام
   از قسمت device manager چک کنید که درایور کارت صدا فعال هست یا نه ،و از کنترل پنل یا device manager درایور را حذف و دوباره نصب کنید، و یا آخرین آپدیت درایو صدا را با توچجه به ویندوزتون دانلود و نصب نمایید.

   Like(1)Dislike(2)
   1. سلام منم همین مشکلو دارم همه راه هایی که گفتینم امتحان کردم درایور رو هم حذف کردم دوباره نصب کردم حتی با دو تا اسپیکر مختلف هم امتحان کردم بازم نمیشه از وقتی ویندوز رو عوض کردم اینطوریه
    توروخدا کمک کنید

    Like(0)Dislike(0)
 42. سلام
  من وقتی کامپیوتر رو از حالت sleepدرمیارم صداش قطع میشه.مشکل سخت افزاری نداره چک کردم و اینکه تنظیمات نرم افزار هم کاملا مثل حالت قبل از sleep هستش و اینکه در بخش realtek در قسمت speaker configuration ، وقتی play میکنم اجرا میشه ولی اصلا صدا نمیاد .خیلی وقته این مشکل رو دارم ولی الان چون زیاد از sleep استفاده میکنم دردسر ساز شده و حتما باید restart کنم تا رفع بشه.
  ممنون میشم پاسخ بدید. شرمنده نوشتم طولانی شد.

  Like(2)Dislike(0)
  1. سلام
   احتمال داره که مشکل از سرویسهای صدا باشه ،چک کنید طبق مقاله سرویسها در حال اجرا باشند

   Like(1)Dislike(0)
 43. سلام
  من وقتی که Restart the service را کلیک میکنم اون صفحه ی جدید برام باز نمیشه
  چرا؟؟

  Like(1)Dislike(0)
 44. کامپیوتر را از برق جدا کنید بلندگو به کامپیوتر وصل باشد سپس در کیس را باز کرده باطری روی برد را بر دارید حدود دو دقیقه صبر کنید باطری را بگذارید و کامپیوتر را روشن کنید احتملا مشکل حل شده است.

  Like(1)Dislike(1)
 45. سلام خسته نباشید.توی قسمت playback device اصلا گزینه های set default و configure برام روشن نیستن.اصلا نمیشه انتخابشون کرد.باید چیکار کنم؟

  Like(3)Dislike(0)
  1. سلام
   طبق تصویر داخل مقاله اول show disabled devices را تیک کنید بعد speakers را انتخاب کرده و Enable را کلیک کنید تا Configure فعال شود.
   در جواب بسیاری از دوستان که از این قبیل سوالات دارند و بعضا پاسخ داده نمیشه هم عرض میکنم ، در مقاله تمام این مراحل بصورت تصویری آموزش داده شده و همچنین در جواب کامنتها ،توضیحات تکمیلی ارائه شده است.لطفا دقیق مطالعه کنید.

   Like(1)Dislike(3)
   1. چرا وقتی show disabled devices تیک میزنم چیزی نمایش داده نمیشه؟؟؟؟؟

    Like(1)Dislike(1)
 46. سلام
  مال من کلا قسما playpack هیچ چیز نمیره
  اینو باید چیکار کنم؟

  Like(7)Dislike(1)
 47. سلام من می‌ترسم DefaultLaunchPermission رو دیلیت کنم بعد نتونم نصبش کنم 😐
  بسیار مبتدی هستم در این امور...شما تضمین می‌کنید با این کار به تنضیمات سیستم گند نمی‌زنم؟

  Like(4)Dislike(3)
  1. سلام
   اگر فایل درست را دیلیت کنید مشکلی پیش نمیاد و بعد از ری استارت کردن ویندوز فایل بصورت خودکار جایگزین میشه.

   Like(2)Dislike(0)
 48. سلام دوستان
  هندزفری دیشب داخل لپ تاپم شکست و هرکاری هم میکنم نمیشه دربیاد
  اگه میشه کمکم کنید صدا به جای هندزفری از اسپیکر پخش بشه چون لپ تاپ فکر میکنه هندفری وصله

  Like(1)Dislike(1)
  1. سلام
   در تنظیمات کارت صدا ،تیک گزینه ای که در زمان وصل بودن هندزفری اسپیکر رو قطع میکنه بردارید. در مقاله نمونش اومده

   Like(2)Dislike(1)
 49. سلام من وقتی تست می کنم،تست صدا درسته و هر جفتش تو مانیتور نشون میده که باید صدا بده ولی هیچ صدایی از اسپیکرا نمیاد

  Like(2)Dislike(1)
 50. سلام من لب تابم هیج استفاده زیادی ازش نکردم نو نوعه بعد دیروز روش بلوستکس نصب کردم برای وات وتلم بریزم رو لب تاب صداش کلا قظ شده فقظ با هندزفزی کار میکنه ترخدا راه حل بدین

  Like(2)Dislike(3)
  1. سلام
   تنظیمات صدای ویندوز و کارت صدا را طبق مطالب مقاله چک کنید اگر درست نشد از windows restore میتونید برای برگرداندن تنظیمات ویندوز به حالت قبل از نصب برنامه استفاده کنید.

   Like(2)Dislike(1)
 51. با سلام و خدا قوت،دلیل اینکه از یه باند فقط صدا میده چیه اون یکی دیگه صدا نداره،
  تشکر فراون

  Like(2)Dislike(1)
  1. سلام یکی از دلایل شایع میتونه اشکال در فیش اتصالی باشه که با جابجا کردنش میتونید موضوع را تست کنید و همچنین تنظیم خروجی صدای کارت صدا روی 5.1 به جای استریو

   Like(1)Dislike(3)
 52. من گزینه اسپیکرو ندارم نوشتهno audio devices are installedباید چکارکنم ؟؟؟ لطفااااااااا راهنمایی کنید

  Like(6)Dislike(4)
 53. اسپیکرم تا دیروز کاملا کار میکرد و اوکی بود.ولی امروز وقتی روشنش کردم فقط ی صدایی شبیه ویز ویز زنبور میده /:
  سوخته ینی؟چیکارش کنم؟لطفا کمک کنید

  Like(7)Dislike(3)
 54. سلام.وقتتون بخیر
  من یه لپتاپ hp دارم.مشکلش اینه که وقتی هدفون یا هندزفری بهش وصل میکنم صدا هم از هدفون و هم از اسپیکرای لپتاپ پخش میشه.توی قسمت audio manager تنظیمات مربوط به هدفون وجود نداره..ممنون میشم راهنمایی کنید

  Like(3)Dislike(0)
 55. دیروز کامپیوترو از برق کشیدم وقتی به برق وصل کردم دیدم صدا نمیاد.واس من قبلا قطع میشد بعد میرفتم troubleshoot میکردم درست میشد.ولی الان نمیشه مینویسه باید ارتباطو وصل بکنید.سیمارو هم نگا کردم مشکلی نداشت.اسپیکرم فلش خوره فلش میزنم بهش صداش عالی میاد ولی به کامپیوتر وصل نمیشه.رفتم درایور ریل تک نصب کردم صدای خیلی کم اونم با خش خش میاد.ممکنه مشکلش از سیماش باشه؟؟یا شاید از خود ویندوزه؟کارایی که بالا گفتیدم کردم ولی درست نشد.لطفا جواب بدید چیکار کنم

  Like(1)Dislike(0)
 56. سلام خسته نباشید
  من لپ تاپم asus n552vw هست
  داشتم فیلم نگاه میکردم با لپ تاپ که یهو اسپیکر سمت چپ صداش قطع شد و دیگه صدا نداره
  سمت راست اوکیه
  تو قسمت تنظیمات هم بالانس که میکنم سمت راست خوبه
  اما چپ صدا نمیده
  به نظرتون مشکل سخت افزاری میتونه باشه یه نرم افزاری
  اخه لپ تاپ و چند ماهی میشه خریدم و نمیخوام باز بشه
  نو هست کاملا هنوز

  Like(1)Dislike(0)
   1. سلام اسپیکر ها غیر فعال شدند وگزینه یset as default deviceهم نمیشه کلیک کرد باید چیکارش کنم ...ممنون لطفا زودتر

    Like(1)Dislike(1)
 57. سلام
  بصورت کاملا ناگهانی لپتاپم صدا رو از اسپیکر و هندزفری پخش نمیکنه و فقط از HDMI همچنان قابل پخشه
  کارت صدا هم unistal و هم نصب شد
  ویندوز هم آپدیته

  Like(0)Dislike(1)
 58. سلام خسته نباشین...سیستم من مشکل داره...موزیک رو پخش میکنه ولی فیلم رو فقط موسیقیشو پخش میکنه..دیالوگ یا حرف زدنارو با صدای خیلی خیلی ضعیف پخش میکنه!!!!!!!!!! خواهشا راهنمایی کنید که بتونم درستش کنم.....سپاس

  Like(2)Dislike(0)
  1. شما داخل برنامه ی realtek بزارید روی streo ولی بالانس رو بزار روی left یا right
   اینکارو که بکنی روی چپ پخش شدن یا راست پخش شدن صدا تاثیری نداره ولی صدارو درست میکنه
   منم همین مشکلو داشتم به صورت شانسی گزاشتم روی right دیدم درست شد و از هر دو گوش هدفون پخش میشد روی left هم تست کردم درست بود

   Like(2)Dislike(0)
 59. با بخش سه کنار اومدم ولی یه مشکل سخت افزاری هست چون هنوز صدا در نمیاد

  Like(0)Dislike(0)
 60. من هدفون که میزنم اسپیکر فعال میشه ولی بدون هدفون اصلا فعال نمیشه چیکار کنم

  Like(1)Dislike(0)
 61. سلام
  ممنون بابت راهنماییتون من با راهکار 6 مشکلم حل شد

  Like(0)Dislike(0)
 62. سلام
  من سیستمم دو تا ورودی صدا داره منتهی یکی فعاله و دیگری فعال نیست و اگر بهش وصل کنیم نمی خونه
  لطفا راهنمایی کنید چجوری تنظیم کنم

  Like(1)Dislike(1)
 63. سلام من لپ تاپمو تازه خریداری کردم و صدا از هندزفری پخش نمیشه همچنان از خود اسپیکرا پخش میکنه چیکار کنم؟؟؟؟

  Like(0)Dislike(0)
 64. اخ اخ بدبخت شدم. داداش زدم اون قسمت لاگین رو ترکوندم دستم خورد رفت بالایی الان رمز هست ولی اون یوزر نیم پرید الان نه دیگ استارت میشه نه هیچ چیز دیگه رو میتونم دست بزنم داداش توروخدا یه کاری کن اصن من ویندوز رو عوض میکنم ولی این مشکل درست شه باید چیکار کنم؟

  Like(1)Dislike(0)
  1. سلام
   با کلید tab میتونید بین باکس های ورود اطلاعات جابجا بشید، چند بار کلید tab را بزنید تا باکس یوزر نیم انتخاب بشه.احتمالا ease of access را ناخواسته فعال کردید، با نگه داشتن کلیدهای ویندوز و U به تنظیمات مربوطه وارد شده و بررسی کنید.

   Like(0)Dislike(0)
   1. اقا اصن مشکل من اون نیست که من از موس استفاده میکنم. منظورم اینه زده یوزر نیم بعد پسورد و ری اینتر پسورد همه هست جز یوزنیم یعنی الان قسمت یوزر نیم نیست و واسه همین رفته روی یه حالت دیگه فکر کنم شما متوجه منظور من نیستید اگر میشه یه راه ارتباطی از طریق تماس پیامک یا تلگرام به من بدید.

    Like(0)Dislike(0)
   2. توی پروپرتیس همین ویندوز اودیو یه سربرگ هست به نام لوگ ان اونجا هم دو تا گزینه هست که یکیش لوکال سیستم اکانت هستش و یکی دیگه دیس اکانت هستش...قبل از اینکه من دست بزنم یه یوزر نیم بود اما من اشتباهی گزینه لوکال سیستم اکانت رو فعال کردم و الان که دوباره میخوام برگردم به دیس اکانت پسورد و کانفیرم پسور هست ولی یوزر نیم نیست الان چیکار کنم؟

    Like(0)Dislike(0)
 65. سلام من یه اسپیکر خریدم برا کامپیوتر.مارک.veria-329r دوتا باند داره یکیش ضدا داره یکیش نداره چون اینا تنضیماتشون پیچیده هست فک میکنم باید تنظیم شه لطفا کمک کنید خواهشا

  Like(1)Dislike(0)
  1. سلام
   در تنظیمات کارت صدا به جای stereo حالت 5.1 را انتخاب کنید، اگر همچنان یکی از باندها صدا نداشت با جلو عقب کردن سوکت فیش احتمالا هردو باند وصل خواهد شد.

   Like(1)Dislike(0)
 66. سلام من هر کاری میکنم تو قسمت windows autioنوشته stared و هر کاریش میکنم running نمیشه

  Like(2)Dislike(0)
 67. برای من همین ارورfailed to play test ton رو میده ریجستری رو هم پاک کردم همونطور که گفتید و دوباره نصب کردم ی مدت درست شد دوباره همون مشکل رو پیدا کرد ی چند بار دیگه هم دوباره پاک و نصب کردم که ریجستری رو که بعضی مواقع درست میشد ولی بعد از روشن کردن دوباره لپ تاپ بازم صدا قطع میشد و البته بعضی مواقع هم کلا حتی با پاک و نصب کردن ریجستری هم درست نمیشد و باید بازم تکرار میکردم.ویندوزمم هفت هست

  Like(1)Dislike(0)
 68. None of above.just go to your info and enable the sound! Or repr ogram the bios.have nice life

  Like(0)Dislike(0)
 69. باسلام مشکل از فیش خروجی نیست چون تازه تعویض شده و کابل ها هم رو دستگاه دیگه تست شده

  Like(0)Dislike(0)
 70. سلام
  اسپیکرراست صدا داره ولی چپ نه.
  هردوتاشون هم تو تنظیمات روی 100% هستن.
  راست که سالم هست روی3% میزارم و صدارو تا اخر زیاد میکنم اینجوری از هردو اسپیکر صدا دارم ولی کیفیت پایینه.
  مشکل کجاست؟

  Like(0)Dislike(0)
  1. سلام، مشکل میتونه از فیش اتصال صدا باشه که با کمی بیرون کشیدن و جابجایی داخل سوکت ،دو باند وصل میشه و یا از تنظیمات کارت صدا، میتونید تنظیمات خروجی را روی 5.1 قرار بدید

   Like(0)Dislike(0)
 71. سلام.متشکرم.مشکلم حل شد.ایشالا هرچی مشکل داشتید حل بشه.فداتون

  Like(1)Dislike(0)
 72. سلام خسته نباشید من اسپیکرم سالمه با کابل AUX تستش کردم ولی زمانی که به پشت کیس وصل میکنم فقط یکی از بلندگوها کار میکنه اینم اضافه کنم که مادربرد رو تازه عوض کردم لطفا کمکم کنید

  Like(0)Dislike(0)
  1. سلام، مشکل میتونه از فیش اتصال صدا باشه که با کمی جابجایی داخل سوکت ،دو باند وصل میشه و یا از تنظیمات کارت صدا، میتونید تنظیمات خروجی را روی 5.1 قرار بدید.

   Like(1)Dislike(0)
 73. سلام من DefaultAccessPermission رو export نکردم و فقط دلیت کردم الان لپ تاپ اصلا صدا نداره چکار کنم
  ویندوزم 7 32 هست

  Like(0)Dislike(0)
  1. سلام
   ویندوز بعد از ری استارت شدن این فایل رو میسازه،همچنین میتونید از یک ویندوز دیگه اونرو کپی و یا سرچ و دانلودش کنید
   در مقاله هم لینک دانلودش اضافه شد، که از ویندوز 10 استخراج شده

   Like(0)Dislike(0)
  2. عزیز میتونی همین فایل رو دانلود کنی. داخل گوگل سرچ کن یا همینجا دنبالش بگرد.

   Like(1)Dislike(0)
 74. سلام
  خیلی ممنون از سایت خوبتون
  مشکل منم با راه حل قسمت رجیستری برطرف شد.
  راستش اول میترسیدم کاری که گفتید رو انجام بدم . گفتم شاید بدتر شه .اما دل رو زدم به دریا و الحمدلله درست شد.
  بازم ممنونم.

  Like(1)Dislike(0)
 75. سلام و درود به شما دومیست خوبم ممنون از مطلب خوبت کمکم کرد مشکلم حل شد

  Like(1)Dislike(0)
 76. من ویندوز لبتابمو عوض کردم صداش قطع شد.فهمیدم کارت صداش نصب نشده.نصب کردم بازم صداش قطع بود.وینذوز دوباره نصب کرم به مدت 2روز صذاش وصل بود باز دوباره کارت صداش خود به خود پاک شد نصب میکنم کلرت صداشو بازم قطه صداش تمام راهکارای شمام انجام دادم همه چیش اکی بود.مشکل چیه به نظرتون؟؟

  Like(0)Dislike(0)
  1. سلام
   احتمالا یکی از برنامه هایی که نصب میکنید باعث این مشکله، احتمالا اون برنامه ای که بعد از دو روز نصب کردید!

   Like(0)Dislike(0)
 77. واااااااااااااای ممنون از کمکتون صدای کامپیوترم درست شد سایتتون واقعا عالیهههههه

  Like(1)Dislike(0)
 78. سلام وقتتون به خیر
  خدا خیرتون بده . واقعا آموزش عالیی دادین . من تو سایت ها ایرانی هرچی گشتم راهنمایی مثه شما نبود و طبق معممول به خودم فحش دادم که چرا از اول نرفتم سایت های زبان اصلی را بخونم که اطلاعات کاملی دارند . معمولا اول فارسی سرچ میکنم که کارم زود راه بیفته که نمیفته !!!
  واسه آخرین بار گفتم بذار یه سرچ دیگه بکنم که سایت شما را اورد
  مشکل من مربوط به رجیستری بود
  و حل شد .
  بازم خدا خیرتون بده .
  فقط بهتره این آدرس که دادین HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftOle
  اینو اینجوری که در زیر نوشتم بنویسید بعضیا گیج نشن
  HKEY_LOCAL_MACHIN ----> ESOFTWARE ----> Microsoft ----> Ole

  Like(0)Dislike(0)
 79. سلام
  تموم این راه حل ها واسم جواب نداد.
  مشکل من اینه که کنار علامت اسپیکر داخل بخش playback بجای تیک سبز یه فلش قرمز هست
  اسپیکر هم سالمه امکانش هست مشکل از اتصالات داخلش باشه؟
  لطفا راهنمایی کنید

  Like(1)Dislike(0)
  1. سلام، مشکل شما به احتمال زیاد نرم افزاری و یا مربوط به تنظیمات هست و نمایش قطع بودن صدا توسط ویندوز به این شکل که گفتید به اتصالات نمیتونه مربوط بشه ، مگر اینکه کارت صدا آسیب دیده باشه که اون هم خیلی بعیده چون غیر از سیستم های حرفه ای ، کارت صدا درواقع یک چیپ روی مادربرد هست که نسبت به قطعات دیگه عمر طولانی تری داره ، مگر اینکه ولتاژ نا متعارفی از طریق ورودی و خروجی صدا واردش بشه.

   Like(0)Dislike(0)
 80. من play back کامپیوترم هیچی نیست و من باید چه کار. کنم خودمم موندم به نظر شما باید چه کارکنم

  Like(1)Dislike(0)
 81. سلام من همه رو امتجان کردم اما صدا نداره بازم لبتاب من خودش بلندگو داره و نیازی ب بلندگو جداگانه نیست اما هر وقت میزنم رو صدا هیچی پخش نمیشه فقط صدای خش خش یکمی میاد

  Like(0)Dislike(1)
 82. نوکرممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم

  Like(1)Dislike(0)
 83. سلام من اصلا این گزینه را ندارم وندیدمش sound manager باید چکار کنم؟؟؟؟
  صداهای موزیک هم خیلی بد پخش میشه لطفا هر کی میدونه بهم بگه

  Like(1)Dislike(0)
 84. سلام وقتتون بخیر، خسته نباشید
  لپ تاپ بنده مدل ایسوس n552 vw هست، ویندوز 10،اسپیکر سمت راستش از کار افتاده، البته اینو هم اضافه کنم که لپ تاپم چندماه کاره، شک دارم سخت افزاری باشه، درایورا رو چک کردیم، اپدیت کردیم اما نشد، روی ایکون صدا، راست کلیک میکنم، اشکال زدایی، مراحل رو ک طی میکنم، ی علامت زرد تعجب میاد، ترجمه کردم کارت صدای عمومی هست، نمیدونم چیه
  لطفا راهنماییم کنید، اگه سخت افزار هست، اسپیکر چپ کار میکنه،
  دوس ندارم باز بشه لپ تاپم حیفه،
  کمکم کنید ممنونتون میشم،
  با تشکر از زحمات بیکرانتون...
  منتظر جوابتون هستم

  Like(2)Dislike(0)
  1. سلام
   دو نکته :
   1-اگر اشکال از تنظیمات یا درایور باشه ممکنه در دیگر خروجی های صدا مثل هدفون یا خروجی auxو یا خروجی اسپیکر هم همین مشکل تک کاناله بودن صدا وجود داشته باشه که باید تست کنید.
   2- در تنظیمات کارت صدا ، خروجی رو از حالت استریو (2 باند) خارج و روی 5.1 قرار بدین در این حالت اگر اسپیکر سالم باشه و اشکال از جای دیگری باشه صداش در میاد.

   Like(0)Dislike(0)
 85. سلام خواهشا اگه بلدین جواب بدین
  من اسپیکرام و ویندوزم(که7)ودرایورپکام هم نصب،منتهی وقتی روی ایکون صدا گزینه PLAYBACK DEVICESرو می زنم و بعد روی اسپیکر راست کلیک می کنمو گزینهPROPERTIESرو می زنم،در قسمت JACK INFORMATIONنوشتهNO JACK INFORMATION AVALABLE!!!!
  خواهشا کمک

  Like(0)Dislike(0)
 86. سلام.
  روی اسپیکر من زده not plugged in یعنی وصل نیست
  و گزینه enable نداره.مشکل از کابل ها هست؟

  Like(2)Dislike(0)
 87. سلام صدا کامپیوتر من وصله ولی وقتی میخوام فیلم ببینم قطع میشه ولی برای بازی وصله

  Like(0)Dislike(0)
 88. من در موارد 5 و 6 مشکل دارم و کاری که گقتید را انجام دادم ولی درست نشد

  Like(1)Dislike(1)
 89. سلام کلیه. ایکون های صدا خاموش و غیر فعالی هستند سی دی کارت ش
  صدا. داخل سی دی رام قرار میدهم شناسایی نمی کند. کارت صدا آن بورد AC97 REALTEK تست از اینترنت دانلود و نصب کردم بازم زمینه های صدا. خاموش است ممنون از همکاری شما

  Like(0)Dislike(0)
  1. سلام
   ویندوز 10 مشکلات کمتری با سخت افزار داره
   همچنین با برنامه های تست سخت افزار میتونید سخت افزار صدا رو تست کنید.

   Like(1)Dislike(1)
 90. سلام صدای کامپیوتر من قطع و وصل میشه لطفا راهنمایی کنید

  Like(4)Dislike(0)
 91. با سلام لب تاب من مشکل صدا داره . مشکلش وقتیه که وارد بازی میشم صدای بازی بین ۱ دقیقه تا ۳ دقیقه بعد از اجرای بازیه و صدای لب تاب قطع میشه کامل ولی زمانی که صدا قطعه با زدن هنزفری صدا داخل هنزفری میاد این مشکل داخل تمام بازیاست و اگه بخوام صدا برگرده باید لب تاب ری استارت بشه تا بیاد صداش و اگه باهاش باز بازی کنم همین مشکل تکرار میشه . ولی زمانی که فیلم یا موزیک میزارم همچین ایرادی بیش نمیاد اصلا واسش و فقط این مشکل زمان بازی کردن بیش میاد . ممنون اگه راهنمایی کنید.

  Like(0)Dislike(1)
 92. سلام سیستم کامپوتر من اینطوری هست که اگر ویندوز 32بیت نصب کنم درست میشه و اگر 64 بیت نصب کنم صداش خراب می شه همچنان من ویندوز 10 انترپرایز استفاده می کنم مشخصات کارت صدا Ess mestro 3pci Audi WDM اگر می شه درایور مخصوص نصب یا راه حل را نشان دهید

  Like(0)Dislike(0)
 93. ببخشید واس من کنار ایکون بلندگو یه ضبدر هست صداهم کار نمیکنه چیکار کنم درست شه؟

  Like(1)Dislike(0)
 94. سلام و مرسی برای مقاله.
  مشکل من اینه که تو قسمتی که باید گزینه speakers رو set default کنم؛کلا گزینه اسپیکرز خاموشه و هر کاری میکنم روشن نمیشه.وقتی روش راست کلیک میکنم فقط گزینه disable روشنه و test و set as dfault خاموشن کلا. در قسمت sound فقط (digital audio (s/pdif روشنه. ممنون میشم راهنمایی کنید باید چیکار کنم.از تو مقاله نتونستم مشکل رو متوجه شم

  Like(7)Dislike(0)
 95. استاد سیستم ما اصن ایکون speakers رو نداره حتی وقتی show disabled devices رو تیک مزنم :((( چ کنم ؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدین

  Like(2)Dislike(0)
 96. سلام خسته نباشید
  لپ تاپ من هیچ مشکل صدایی نداشت تا اینکه یک سری بازی های رایانه ای روی آن نصب کردم و با کابل HDMI به تلویزیون وصل شدم.بعد از اون دیگه هر موقع که لپ تاپ به HDMI وصل باشه از طریق تلویزیون صدا پخش میشه و به محض اینکه کابل HDMI را از لپ تاپ جدا می کنم دیگه خود لپ تاپ صدایی نداره .
  همه راه حل های نرک افزاری که گفتین رو اعمال کردم ولی جواب نگرفتم.درضمن دکمه Set Default هم در کادر مربوط به Playback Device غیر فعال هست و هیچ شکلی فعال نمیشه.
  مدل لپ تاپ Asus N55s 64بیتی هست.
  لطفا راهنمایی کنید.

  Like(0)Dislike(0)
 97. سلام ، نیاز به کمکتون داشتم ،متاسفانه لپ تاپ بنده صدای اتصال به usb و خروج از usb پخش نمیکنه ولی باقی صداهای سیستمی و غیر از اون پخش میکنه ، یعنی فقط صدای اتصال و عدم اتصال usb رو پخس نمیکنه ، تمام روش های مختلف رو هم امتحان کردم ولی جواب نداد،حتی در بخش صداهای سیستم هم که میرم صدای اتصال وجود داره و تست هم میشه کردش و پخش میشه و پخشش هم فعال هست ولی باز هم موقع اتصال کار نمیکنه، لطفا راهنمایی کنید

  Like(0)Dislike(0)
 98. سلام ، نیاز به کمکتون داشتم ،متاسفانه لپ تاپ بنده صدای اتصال به یو اس بی و خروج از یو اس بی پخش نمیکنه ولی باقی صداهای سیستمی و غیر از اون پخش میکنه ، یعنی فقط صدای اتصال و عدم اتصال یو اس بی رو پخس نمیکنه ، تمام روش های مختلف رو هم امتحان کردم ولی جواب نداد، لطفا راهنمایی کنید

  Like(0)Dislike(0)
 99. سلام.
  چن وقته با یکی از یوزر اکانتای کامپیوترم که لاگ آن می کنم یه کادر با عنوان Activation message باز میشه که دقیقا متوجه نمی شم چی می گه اما هر چی هست به کارت صدا ربط داره و هر بار هم که این کادر رو می بندم یا اوکی میدم یا کنسلو میزنم هر بلایی سرش میارم یه کم بعد دوباره ظاهر میشه. لطفا لطفا لطفا راهنمایی بفرمایید
  پیشاپیش از کمک شما متشکرم😊

  Like(1)Dislike(0)
  1. سلام
   احتمالا ویندوز شما نیاز به Activation یا فعال سازی داره
   میتونید از Microsoft toolkit استفاده کنید.

   Like(0)Dislike(0)
 100. سلام اقا من مشکلم دارم !
  تمام درایو هارو نصب و اپیدت کردم هیچ مشکلی هم نداره یعنی اسپیکر و هدفون رو میشناسه اما فقط صدای خش خش میاد هیچ چیز دگ نمیاد !!!
  ب سیستم دگ هم وصل کردم اسپیکر و هدفون سالمه اما فقط صدای هش خش میده !!!
  لطفا کمک کنید !!!

  Like(2)Dislike(2)
  1. سلام، احتمالا اشکال مربوط به نصب درایور کارت صداست
   با تستی که در پست عنوان شده بررسی کنید که ویندوز کارت صدای شما را شناسایی کرده یا نه

   Like(0)Dislike(0)
 101. سلام من مشکلم وقتیه که اسپیکرمو enable میکنم اون موقع به جای تیک یه فلش قرمز رنگ میاد و من نمیتونم set default کنم

  Like(1)Dislike(1)
 102. من مشکلم اینه که موقعی که اسپیکرمو enable میکنم فلش سمت پایینش قرمزه چیکار کنم

  Like(1)Dislike(0)
 103. سلام آقا ایوالله من مشکلم حل شد الان کامل صدای سیستمم کار میکنه واقعا مرسی

  Like(1)Dislike(0)
 104. سلام خسته نباشید یکی من اصلا چرخ دنده نداره واسه تنظیم ییک بار خود به خود اومد front ولی الان نیست مادربوردم وصله کامل

  http://s9.picofile.com/file/8299666550/77.jpg

  Like(1)Dislike(0)
 105. سلام مشکل من پخش صدا فقط از یک باند هست. بطوریکه وقتی فیشهایی که از پشت کیس بوسیله تبدیل
  یک به دو به کارت صدا وصل شده را جابجا میکنم صدای خروجی روی باند ها هم جابجا میشه.
  هردو باند همزمان کار نمیکنند. فیش تبدیل و سیم RF رو هم تعویض کردم. مادر بردم P5Kc ایسوز هست.
  ویندوز هم 7 نسخه 64 بیتی.ممنون میشم اگر راهنمایی فرمائید.
  با سپاس - مرادی

  Like(1)Dislike(1)
  1. سلام مشکل شما و نحوه اتصالات کارت صدا رو دقیق متوجه نشدم اغلب کارت صداها رابط اضافه نیاز ندارند و اینکه اسپیکر هارو جدا تست کردین؟ گاهی اشکال از عدم سازگاری فیش و سوکت مربوطه هست و اگه مقداری فیش روبیرون بکشید دو تا باند وصل میشه.

   Like(1)Dislike(0)
 106. با سلام و خسته نباشید ویندوز من بعد از ۱۵دقیقه صداش فعال میشه همه کار علی هم که گفتین انجام دادم ولی باز مشکلم حل نشده

  Like(1)Dislike(0)
 107. توی روش سوم اصلا شکل realtelk تو تسکبار نمیاد با اینکه نصب کردم.

  Like(2)Dislike(0)
  1. داخل دیوایس منیجر یا کنترل پنل ببینید نوشته This device is working properly. یا نه و از همونجا درایور رو آپدیت کنید و یا Unistall و سپس نصب کنید در ضمن در زمان نصب فایل درایور چنانچه سخت افزار به هر دلیلی شناخته نشه پیغام میده.

   Like(1)Dislike(0)
 108. هیچ کدوم این راه ها برای من جواب نداد!
  از کجا میتونم متوجه بشم که کارت صدا سوخته یا نه؟!

  Like(1)Dislike(0)
 109. با سلام. کامپیوتر من صدا داره ولی تو یه جای مشخصی از فیلم و آهنگ ها قطع میشه و تا ریستارت نکنم درست نمیشه.هر بار به اونجای فیلم میرسه قطع میشه مگه اینکه قبل رسیدن به اون قسمت یکم فیلمو بزنم جلوتر.کابل اسپیکرمم به جلوی کیس وصله.نمیشه کاری کنم به پشت کیس وصل بشه؟؟؟؟

  Like(0)Dislike(0)
 110. سلام.
  وقتی ویندوز xp نصب میکنم صدا به خوبی میاد.ولی ویندوز7 ک میزنم صدا کلا نمیاد.با برنامه های مختلف تمامی درایور هامو اپدیت کردم بازم صدا نمیاد.نتونستم درست کنم.لطفا کمکم کنین.مرسی

  Like(3)Dislike(1)
  1. سلام
   باید درایور مخصوص ویندوز 7 رو نصب کنید.
   ضمنا اگر میخواهید ویندوز را ارتقا دهید پیشنهاد میکنم اگر سیستمتون اجازه میده به ویندوز 10 ارتقا بدید چون خیلی از این مشکلات در ویندوز 10 وجود نداره.

   Like(1)Dislike(1)
 111. سلام ممنون از راهنمایی درست وکامل تان مطالب و راه های زیادی را جستجو وامتحان کردم ومطالب شما در رفع مشکل کامل و کارساز بود

  Like(1)Dislike(0)
 112. سلام من وقتی وارد قسمت sound میشم گزینه های confiugerوspeaker برام غیر فعال هستند .چی کار باید بکنم؟؟؟

  Like(6)Dislike(0)
 113. وقتی بر روی گزینه speaker راست کلیک می کنم گزینه set as default device و set default را نمیتوانم انتخاب کنم کمرنگ است

  Like(10)Dislike(2)
 114. سلام من کامپیوتر به تازگی جابه جا کردم صدا از یک بلندگو ها میاد لطفا کمکم کنید

  Like(4)Dislike(1)
  1. سلام
   1-با یک پلیر دیگه تست کنید
   2-در تنظیمات صدا در تسک بار ولوم مربوط به موزیک یا مدیا پلیر را زیاد کنید

   Like(0)Dislike(0)
   1. سلام.داداش من میتونم توی رشته نرم افزار توی این سایت کمکت کنم اگر خواستی با تلگرام با من تماس بگیر عزیز.
    @rapper_3emi

    Like(0)Dislike(0)
    1. سلام دوست عزیز
     اگر مطلب کاربردی از خودت داری و علاقه مند هستی به اسم خودت اینجا عنوان بشه به ایمیل info@rahkareman.ir ارسال کن، بعد از بررسی و تایید، داخل سایت قرار میگیرد.

     Like(0)Dislike(0)
 115. سلام ببخشید ویندوز من فقط ریتم یه اهنگو پخش میکنه ینی فیلم فقط اهنگ پخش میشه

  Like(3)Dislike(0)
 116. سلام .. کاپیوتر بنده وقتی ویندوزش رو عوض کردم و به ۷ تغییر دادم دیگه خروجی هنزفریش صدا نداره علت چیه؟؟
  ** ممنون میشم کمک کنید***

  Like(3)Dislike(2)
 117. ممنون از اطلاعات خوبتون من مشکل اسپیکرم رو تونستم حل کنم

  Like(3)Dislike(1)
 118. سلام؛ منم مشکل محمد دارم
  همه راه حل هارو انجام دادم مشکل تو قسمت 6 است Windows Audio من Running نیست نوشته started نوشته هرکارم میکنمRunning نمیشه چیزایی که گفتین هم انجام دادم در ضمن بیشتر ایکن ها هم همه started هستند حتی plug and play تازه plug and play من نمیشه ریستارتشم کرد گذینش خاموشه بیشتر ایکن ها تو این صفحهstarted هستند اصلا هیچ کدومشون Runningنیستند. لطفا راه حلی بدهید.
  متشکر از زحمت بیوقفه تان خداوند حفظتان کند

  Like(11)Dislike(0)
 119. سلام.همه مطالبتون خوندم وانجام دادم.اما مشکلم حل نشد!؟:چند روز پیش تبلتم رو نزدیک اسپیکر کامپیوتر بردم که بین تبلت و اسپیکر نویز الکتریکی ایجاد شد یکدفعه صدای کامپیوتر قطع شد،ضمنن اسپیکر روی کامپیوتر دیگه ای امتحان کردم سالم بود.فکر کنم کارت صدا سوخته
  لطفا کمکم کنید ازتون ممنون میشم

  Like(0)Dislike(3)
 120. سلام. لپ تاپ من با هدفون مشكلي نداره اما اسپكرهاش صدا ندارند. اين راه ها جواب نداد. چه كنم!

  Like(2)Dislike(3)
  1. مراحل را به ترتیب اجرا کنید تا مشخص بشه مشکل دقیقا از کجاست.

   Like(0)Dislike(0)
 121. من در قسمته دوم مشکل دارم روی اسپکرم فلش قرمز باید چکار کنم ممنون میشم کمکم کنید

  Like(3)Dislike(0)
 122. درایور جدید کارت صدا رو نصب کردم باز started نوشتن بازم صدا نداره
  رویه speakers پایین پیش ساعت مسزنم همه صداها نشان میده کار میکنه speakers و مدیا پلییر فقط system sounds کار نمیکنه هر مشکلیه از همینه ممنون میشم کمک کنید باز

  Like(4)Dislike(1)
 123. سلام
  همه راه حل هارو انجام دادم مشکل تو قسمت 6 است Windows Audio من Running نیست نوشته started نوشته هرکارم میکنمRunning نمیشه چیزایی که گفتین هم انجام دادم در ضمن بیشتر ایکن ها هم همه started هستند حتی plug and play تازه plug and play من نمیشه ریستارتشم کرد گذینش خاموشه بیشتر ایکن ها تو این صفحهstarted هستند اصلا هیچ کدومشون Runningنیستند ویندوز XPنصب بود روش صدا داشت ولی سون نداره چند بارم کل ویندوز رو با دیویدی هایه مختلف هم نصب کردم باز صدا نداره لصفا هرچه سریع تر کمکم کنید ممنون میشم

  Like(8)Dislike(3)
 124. وقتی روی اسپیکر کلیک راست کردم حواسم نبود وdisable روزدم حالا باید چی کار کنم؟؟؟؟😣😣😣😣😣

  Like(7)Dislike(5)
  1. داخل منوی sound، راست کلیک کرده و گزینه Show Disabled device را تیک کنید سپس گزینه speaker را که بصورت غیر فعال نمایش داده شده کلیک راست نموده و گزینه Enable را انتخاب نمایید

   Like(5)Dislike(5)
 125. سلام .من تازه ویندوزمو عوض کردم ینی باید از درایو ان بورد یه بار وصل کنم...
  من راه هایی که گفتین رو رفتم گزین enable زدم ولی درس نشد

  Like(7)Dislike(3)
  1. سلام این Auto Driver نرم افزار رو دانلود کنید تموم نرم افزار های لازم از جمله کارت صدا و کارت گرافیک همه رو به صورت افلاین نصب میکنه تنها با چند کلیک

   Like(6)Dislike(5)
 126. آقا منم همون مشکل دارم گزینه اسپیکر تو اون منو ندارم.show disabled devices هم زدم اما بازم گزینه اسپیکر نیومد

  Like(39)Dislike(9)
  1. سلام . این نرم افزار رو دانلود کنید تنها با چند کلیک تموم نرم افزار های لازم از جمله کارت صدا و گرافیک و ... رو نصب میکنه لینک دانلود
   http://soft98.ir/software/drivers/1130-Driverpack-Solution.html

   Like(33)Dislike(6)
 127. سلام و تشکر از مطلب خوبتون
  من همه روشارو تست کردم ولی مال من گزینه اسپیکرو نداره ترو خدا راه حل بدین

  Like(60)Dislike(14)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *