تحریف نام برخی معابر تهران در نقشه Here Maps

سایت نقشه Here.maps.com  ارائه دهنده نقشه های ناوبری (Navigation) که روی گوشی های موبایل ویندوز و اندروید نیز عرضه شده ، می باشد .پیشینه این شرکت به کمپانی به نام Navteq برمیگردد که در سال 2008 توسط شرکت فنلاندی نوکیا خریداری شد و محصولات آن به نام ovi maps  و در سال 2011 با نام Nokia maps شناخته شد که البته بعد از آن به نام Here Maps تغییر نام داد. در سال 2015 Here توسط نوکیا به سه شرکت خودرو ساز آلمانی BMW ، Audi و Daimler به قیمت بیش از سه میلیارد دلار فروخته شد تا در آینده خدمات مبتنی بر مکان یابی با استقلال بیشتر توسط خودروسازان ارائه شود.

در حال حاضر Here نقشه های بیش از 100 کشور جهان را بصورت آفلاین در دسترس قرار میدهد و خدمت راهیاب صوتی رایگان آن (که به زبان فارسی هم موجود است) مزیت دیگر نرم افزارهای Here نسبت به رقبایش می باشد ، با این وجود تمامی خدمات این برنامه در ایران قابل دسترس نیست و شما برای ایجاد حساب کاربری و ذخیره محلهای مورد علاقه خود روی نقشه نمیتوانید از آی پی های ایران اقدام کنید.

و اما موضوع مورد بحث وجود مغایرتهای قابل تأمل در نام برخی معابر در نقشه تهران است.اگر برای مثال به آدرس https://maps.here.com/?map=35.70125,51.44886,18,normal&x=ep که مربوط به میدان امام حسین تهران می باشد مراجعه نمایید با کمال تعجب ، این میدان به نام میدان الله در نقشه این سایت و همچنین در نسخه های اخیر نرم افزار موبایلی Here ثبت شده است و یا همانطور که در شکل زیر مشخص شده ، بزرگراه امام علی(ع) به نام بزرگراه شجاعت!!!  نمایش داده شده:

Here01

با توجه به اشتباهات! صورت گرفته به نظر میرسد نامهای خاصی بصورت مغرضانه تحریف شده اند، البته این دسته از سایتها اطلاعات خود را با کمک نظرات کاربران به روز میکنند ولی از سایتهایی در این سطح انتظار می رود نام میادین اصلی و بزرگراههای پایتختها را از منابع موثق تری شناسایی نمایند ، در هر صورت چه عمدی در کار بوده یا نه شما میتوانید در قسمت feedback پایین صفحه سایت here.maps.com خطاهای نقشه های این سایت را به گردانندگان آن اعلام کنید .

همچنین شما دوستان می توانید نظرات خود را در این خصوص در قسمت دیدگاه های سایت راهکار من عنوان نمایید.

درباره راهکار من

Like(1)Dislike(0)
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

2 دیدگاه

  1. سلام دوست عزیز توی نسخه انگلیسه نقشه این مشکل هست،فارسیش درسته اگه زبان گوشی فارسی باشه

    Like(0)Dislike(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *